Фірму з Кропивницького підозрюють фінансуванні бойовиків “Л/ДНР” на десятки млн доларів

Кіберфахівці СБУ заблокували масштабну схему фінансування учасників незаконних збройних формувань. Організатори оборудки діяли під прикриттям фіктивної інвестиційної компанії, яку створили у Кропивницькому. Середньомісячний обіг тіньових грошей становив десятки мільйонів доларів.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на сайт СБУ.

За попередніми даними слідства, декілька мешканців обласного центру разом зі своїми спільниками з ОРДЛО налагодили механізм одержання грошей через псевдоброкерські послуги. Для цього вони створили спеціалізовані інтернет-платформи та облаштували у Кропивницькому підпільний кол-центр.

85e5fd4f7ecaf5fbebe34fba3dc36a76

Оператори телефонували громадянам і пропонували інвестувати гроші в акції відомих компаній під “гарантії” швидких надприбутків. Для участі у «біржових торгах» клієнти переводили кошти на рахунки, які організатори схеми оформили на підставних осіб.

Після одержання «інвестицій» ділки виводили їх у тінь через заборонені в Україні російські платіжні системи або легалізовували, використовуючи приховані криптовалютні операції.

Під час обшуків за місцем розташування підпільного офісу та адресами проживання організаторів схеми у Кіровоградській області правоохоронці виявили:

  • комп’ютерну техніку,
  • зразки програмного забезпечення,
  • засоби зв’язку,
  • інші предмети і матеріали із доказами протиправної діяльності.

5de546bfc5cf8e223b55d0a9a2b2aca9

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими органів безпеки за ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності осіб, причетних до оборудки.

Нагадаємо, СБУ затримала кропивничанина, який агітував за повалення державної влади.

Читайте також: “ПсевдоОТГ”: на Кіровоградщині створили фейкові органи самоврядування

98faf274c4ea8bdd9022cf59801ac56e

Поширити:

Залишити коментар:

коментар