Важливо

Екскерівника Кіровоградгазу посадили на 8 років

Вищий антикорупційний суд визнав винним колишнього директора дочірнього підприємства “Центргаз” ВАТ “Кіровоградгаз” Костянтина Старовойта у розтраті 8,6 мільйона гривень. Суд призначив йому покарання у вигляді позбавленням волі строком на 8 років із забороною обіймати посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських функцій, протягом 3 років із конфіскацією частини майна.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на “Слово і діло“.

«Визнати винуватим обвинуваченого Костянтина Старовойта у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України», – оголосила головуюча суддя.

Так, ВАКС конфіскував автомобіль Старовойта “Kia Optima” 2012 року випуску.

Крім того, суд повернув ДП “Центргаз” 8,6 млн грн, які перебувають на рахунку “Нафтогазгруп “Деметра” і були заарештовані. Тому колегія відмовила у задоволенні цивільного позову ДП “Центргаз” про відшкодування збитків, оскільки завдана шкода буде повернути з рахунків приватного підприємства.

За версією слідства, у 2017 році Старовойт перед своїм звільненням із займаної посади, умисно уклав із одним із суб’єктів господарювання договір купівлі-продажу газу на умовах, які забезпечили розтрату коштів очолюваного ним підприємства. Так, він забезпечив створення штучної кредиторської заборгованості перед контрагентом, що стало підставою для стягнення із підприємства 8,6 млн грн передоплати за договором купівлі-продажу газу, як пені за невиконання договірних умов.

Раніше суд відпустив Старовойта під особисте зобов’язання. Також на нього поклали наступні обов’язки: прибувати за першою вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та\або місця роботи; утримуватися від спілкування із працівниками, засновниками ТОВ «Метіда», ТОВ «Нафтогазгруп «Деметра» і здати на зберігання закордонні паспорти.

Зазначимо, в червні НАБУ повідомило про підозру Старовойту. Після цього САП передала цю справу до суду.

Нагадаємо, ексочільник кропивницького суду виправдав іншу суддю у справі “автомайданівців”.

Читайте також: Обшуки в скандальному ОАСК проводилися за ухвалою кропивницького суду

Поширити:

Залишити коментар:

коментар