Важливо

У Кропивницькому мама з донькою отруїлися газом

© konkurent.in.ua

У Кропивницькому у п’ятиповерхівці  №1-а на вулиці Євгена Тельнова загинула жінка 1987 року народження і її 10-річна донька. За попередньою інформацією, вони отруїлися газом через необережність.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією Суспільного.

Подія сталася вночі 19 березня. За словами сусідів, батька на той час не було вдома, лише мама і двоє дітей. Мама відчула себе зле і зателефонувала до “швидкої”.  Коли медики приїхали, жінка вже була без свідомості і не змогла відчинити двері.

Головний лікар центру екстреної медичної Олександр Ярошенко розповів, що перший виклик отримали о 23.14. Бригада лікарів приїхала на місце за шість хвилин. Потім отримали другий виклик о 23.17. Лікарі доїхали за сім хвилин.

О 22:53 про подію повідомили рятувальникам – поросили допомоги відкрити двері у квартиру.

Потрапивши у квартиру, медики обстежили мешканців і констатували смерть жінки і дівчинки. 11-річного хлопчика “швидка” привезла до обласної дитячої лікарні. Він прийшов до тями вчора о десятій ранку.

За словами лікаря відділення інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні Костянтина Коваленка, хлопець отруївся природним газом. Зараз стан дитини покращується, загрози для життя немає.

Учора, 20 березня, квартиру, де сталася трагедія, оглянув технічний директор підприємства “Кіровоградгаз” Володимир Шаповал, який виявив недоліки:

“Газові прилади офіційно введені в експлуатацію і встановлені за вимогами держбуднорми і правилами безпеки. Але потім, на якомусь етапі, переобладнали димохід газової колонки. Газова колонка встановлена з порушенням держбуднорми: димовий патрубок встановлений разом з витяжкою, яка встановлена на кухні. Якщо газовий прилад встановлений з відводом в димохід, заборонено встановлювати витяжку. В цьому випадку витяжка підключена до димовідводу, безпосередньо до газової колонки, що також є порушенням. І під час користування газовою колонкою була, скоріш за все, включена витяжка, що призвело до утворення чадного газу. Витоків газу не було, тому що під час витоку природного газу можливий вибух. Готувалася їжа, і було видно, що працювала газова колонка, було видно краплі на димоході. Газовий прилад працював. Через неправильне користування був чадний газ і люди просто вчаділи”.

На підприємстві створили комісію, яка перевірить документи на газове обладнання у квартирі. Інформацію внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 115 кримінального кодексу з приміткою “нещасний випадок”. Причини трагедії також розслідуватиме комісія управління Держпраці. Висновок матимуть за 10 днів.

Нагадаємо, кількість хворих пневмонією на Кіровоградщині не перевищує середні показники.

Читайте також: У Кропивницькому створили чат “Підвези медика”

Поширити:

Залишити коментар:

коментар