Важливо

На Масляниківці зняли карантинні обмеження через сказ собаки

© jimcdn.com

Представники Держпродспоживслужби провели засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з приводу зняття карантинних обмежень зі сказу собаки в приватному домоволодінні та загрозливій зоні – частині території мікрорайону Масляниківки у Кропивицькому.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на сайт обласної Держпродспоживслужби.

Фахівці обласної Держпродспоживслужби здійснили всі необхідні заходи щодо недопущення поширення цієї інфекції. Ветеринари провели щеплення тварин у приватних домоволодіннях загрозливої зони антирабічною вакциною. Ін’єкції отримали 37 котів та 93 собаки, наразі профілактичні щеплення тварин у Кропивницькому ще тривають.

У приватному домоволодінні та на території подвір’я, де зафіксували випадок захворювання тварини на сказ, провели заключну дезінфекцію. Із 15 січня територія оздоровлена від захворювання на сказ.

Нагадаємо, у Кіровоградському районі розшукували людей, які могли інфікуватися сказом від хворого бичка.

Читайте також: Собаки загризли скажену лисицю на селищі Новому

Довідково:

Сказ – це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується враженням центральної нервової системи й завжди закінчується смертю. Зараження людини відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

Основним методом боротьби зі сказом є щеплення. Його необхідно робити щорічно всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною, оплатити треба лише необхідні витратні матеріали (шприц тощо). Для проведення щеплення тварин проти сказу необхідно звернутися до державної лікарні ветеринарної медицини.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар