Важливо

Судді Кіровоградщини 10 разів скаржилися на тиск про прийняття “правильного рішення”

© avideon.fr

У 2017 році найбільша кількість повідомлень про втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя надійшла від суддів Одеської (32), Дніпропетровської (39) областей та міста Києва (60). На Кіровоградщині таких звернень було десять, чотири з них вже встигли розглянути.

Про це повідомляє Перша електронна з посиланням на ВРП.

Значну кількість випадків тиску на суддів зафіксовано у Харківській (18), Львівській (18), Полтавській (16) областях.

Водночас лише судді Хмельницької області не надіслали до Вищої ради правосуддя та Генеральної прокуратури жодного повідомлення про втручання у їхню діяльність. По 1 повідомленню відповідно до Реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність надійшло від суддів Чернівецької та Івано-Франківської областей.

Найбільше повідомлень про втручання надійшло від суддів місцевих судів (257 повідомлень). 69 повідомлень надійшло від суддів апеляційних судів, 2 повідомлення – від суддів вищих судів.

Щоб відкрити інфографіку у повному розмірі НАТИСНІТЬ СЮДИ

Судді скаржилися на факти фізичного та психологічного тиску (19 та 224 повідомлення відповідно), блокування роботи суду (60 повідомлень), відкриття кримінальних проваджень та проведення слідчих дій стосовно суддів (56 повідомлень).

У 227 випадках підставою для повідомлення про втручання були дії громадян та громадських об’єднань, у 87 випадках – органів державної влади, у 19 випадках – народних депутатів України.

Усього до Реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність у 2017 році було внесено 330 повідомлень суддів, 124 з них розглянуто. У 65 випадках Радою прийнято рішення про відмову у вжитті заходів, у 57 – вжито заходів для захисту незалежності та авторитету суддів. За фактом розгляду повідомлень суддів про втручання Радою надіслано 22 звернення до Генеральної прокуратури та 16 звернень – до інших державних органів.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар