Важливо

Колишній керівник лісгоспу погорів на незаконній порубці лісу поблизу Світловодська

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook
Ілюстративне фото: "Моя Олександрія"

На Світловодщині колишнього керівника лісгоспу викрили у незаконній порубці лісу. Після звільнення він організував промислову порубку дерев на території району.

Про це Першій електронній повідомили у прес-службі прокуратури Кіровоградської області.

Встановлено, що упродовж жовтня – листопада 2016 року мешканець м. Світловодська, достовірно знаючи, що полезахисна лісосмуга на території Павлівської сільської ради не охороняється та він не буде викритий у протиправній діяльності, у порушення природоохоронного законодавства, без спеціальних дозвільних документів, спільно із введеними ним в оману щодо законності дій двома громадянами, здійснили незаконну порубку більше 230 дерев, у тому числі, вісімдесятирічних дубів, заподіявши шкоду довкіллю у розмірі понад 1 млн. грн.

Читайте також: Двоє мешканців Кіровоградщини вночі вирубували лісосмугу

Однією з причин та умов вчинення вказаного злочину є відсутність належного захисту полезахисних лісосмуг та захисних насаджень лінійного типу, які нікому не передані у постійне користування.

Наразі обвинувальний акт відносно зазначеної особи за ст. 246 КК України разом скеровано для розгляду до Світловодського міськрайонного суду.

Читайте також: Біля сільради у Кіровоградському районі серед ночі почали зрізати дерева

Крім того, прокуратурою області до Кіровоградської обласної ради та Кіровоградської обласної державної адміністрації спрямовано листи щодо нормативного врегулювання питань інвентаризації, визначення постійних лісокористувачів, належного захисту та охорони полезахисних лісових смуг, оскільки їх знищення набуває загрозливих масштабів як у Світловодському районі, так і у межах області.

Довідково:

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Лісового кодексу України до лісового фонду України належать лісові ділянки, в тому числі захисні насадження лінійного типу, площею не менше 0,1 гектара. Ст. 60 Закону України “Про охорону природного навколишнього середовища” передбачено, що полезахисні лісові смуги підлягають особливій охороні як унікальні та типові природні комплекси, що мають велику екологічну цінність для збереженим сприятливої екологічної обстановки, попередження та стабілізації негативних природних явищ.

Читайте також: В Олександрії “на гарячому” спіймали чоловіка, який незаконно рубав ліс

Поширити:

Залишити коментар:

коментар