Домашня тушонка “відправила” до реанімації двох мешканців Олександрійського району

Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Учора, 13 листопада, двоє мешканців Олександрійського району звернулися до лікарні зі скаргами на порушення зору та ускладнення ковтання їжі. У стані середньої тяжкості вони госпіталізовані до реанімаційного відділення Олександрійської центральної районної лікарні. Наразі медики підозрюють у них ботулізм.

Інформує Перша електронна з посиланням ГУ Держпродспоживслужби у Кіровоградській області.

“Захворіли молоді чоловіки 1989 і 1996 років народження, мешканці села Приютівки. 7 листопада разом вживали цьогорічну тушонку домашнього виготовлення, після чого відчули себе зле. У них з’явилися скарги на порушення зору, «сітку» перед очима, утруднене ковтання їжі, закрепи. Попри це за медичною допомогою звернулися лише 13 листопада”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією Держпродспоживслужби, ботулізм у постраждалих підозрюється на підставі клінічних проявів, які притаманні цьому небезпечному захворюванню. Проводяться також лабораторні дослідження. Наразі протиботулінічна сироватка хворим не вводилася.

Нагадаємо, 13 жовтня мешканець Онуфріївського району із підозрою на ботулізм потрапив до місцевої ЦРЛ. Він розповів медикам, що нещодавно їв домашній паштет, яким його пригостила родичка. Діагноз був під питанням, поки не надійшли результати лабораторного дослідження, – ботулізм підтверджено.

Пам’ятка для населення щодо профілактики ботулізму:

Ботулізм - гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах. Захворювання реєструється повсюдно, окрім районів вічної мерзлоти. Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх органолептичних властивостей.

Шановні жителі області, повторно нагадуємо, що ботулізм являє собою досить важке захворювання токсико-інфекційного характеру, особливості перебігу якого призводять до ураження нервової системи з порушенням зору, ковтання, моторики кишок, дихання.

Найгіршим є те, що в разі відсутності своєчасного специфічного лікування, хвороба, в переважній більшості випадків, призводить до смерті, яка настає внаслідок паралічу дихальної мускулатури і дихальної недостатності.

Пам’ятайте – імунітет після перенесеного захворювання не розвивається, тобто людина може захворіти повторно.

Нагадаємо також, у столиці четверо людей отруїлися рибою, один чоловік помер. У всіх постраждалих медики діагностували ботулізм. У Броварах 50-річний місцевий житель отруївся рибою із супермаркету, яку до торгової мережі привезли зі Світловодська.

Світловодську рибу, яка ймовірно стала причиною спалаху ботулізму в Україні, виробник знімає з реалізації, а її виробництво уже призупинено до з’ясування обставин. Наразі фахівці Держпродспоживслужби відібрали зразки продукції для лабораторного дослідження і проводять перевірку документації.

2 червня Держпродспоживслужба повідомила про ще один випадок підозри на ботулізм після вживання світловодської риби. Хворий придбав ймовірного “винуватця” його хвороби у столичному гіпермаркеті “АШАН”. Киянина госпіталізували до реанімаційного відділення Олександрівської клінічної лікарні м. Києва.

Окрім того, Знам’янська місцева прокуратура процесуально керує досудовим розслідуванням, розпочатим поліцією за фактом спалаху ботулізму в Україні.

7 липня до інфекційного відділення Новоукраїнської центральної районної лікарні госпіталізовано жінку, якій встановлено попередній діагноз – ботулізм. Через декілька годин після госпіталізації хвору перевели до реанімації. Хвороба розвивалася так стрімко, що навіть протиботуліністична сироватка не змогла її зупинити. 8 липня жінка померла.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар