Важливо

На Кіровоградщині може з’явитися платна траса

Перелік об’єктів права державної власності, що можуть надаватися в концесію, доповнили трьома автодорогами: Львів – Краковець, Ульяновка – Миколаїв – Херсон – Красноперекопськ – Сімферополь та Новомосковськ – Запоріжжя – Мелітополь – Джанкой – Сімферополь.

Відповідну постанову Кабінету Міністрів України прийняв на своєму засіданні уряду вчора, 11 вересня, повідомляє Урядовий портал.

Як зазначив Міністр інфраструктури Володимир Козак, нові траси на цих напрямках потрібні через постійне зростання інтенсивності руху. Зокрема, на сьогодні ділянка дороги М-10 Краковець – Львів на території України є найбільш «вузьким місцем» міжнародного транспортного коридору № 3 (Берлін/Дрезден – Вроцлав – Львів – Київ). Будівництво нових автомобільних доріг Ульяновка – Миколаїв – Херсон – Красноперекопськ та Новомосковськ – Запоріжжя – Мелітополь – Джанкой – Сімферополь необхідне, оскільки влітку та восени через невелику пропускну спроможність існуючих автошляхів, які мають дві смуги руху, на окремих ділянках виникають затори.

«Мінінфраструктури пропонує побудувати нові автодороги за параметрами І категорії із чотирма смугами руху на умовах державно-приватного партнерства (концесії). А проект дороги Львів – Краковець включає ще й будівництво північної частини обходу міста Львів, що надасть додаткові економічні вигоди для транзитного транспорту та розвантаження міста», — розповів Володимир Козак.

На кожну з цих автомобільних доріг вже розроблено проектну документацію. Передбачається, що орієнтовна вартість будівництва дороги Львів – Краковець довжиною 84,4 км складе 4,3 млрд. грн., Ульяновка – Миколаїв – Херсон – Красноперекопськ протяжністю 533 км – 24,2 млрд. грн., Новомосковськ–Запоріжжя–Мелітополь–Джанкой–Сімферополь (475 км) – 21,4 млрд. грн. Очікується, що проїзд для автомобілів коштуватиме від 30 коп. до 1 грн. за кілометр залежно від виду транспортного засобу та умов реалізації кожного окремого проекту. При цьому альтернативний проїзд за напрямками нових доріг забезпечено.

Після внесення зазначених проектів до Переліку об’єктів концесії розпочнеться підготовка документації для проведення конкурсу на залучення концесіонера для будівництва та подальшої експлуатації автомобільних доріг. Згідно з прийнятою постановою умови концесійних конкурсів погоджуватимуться Кабінетом Міністрів України.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар