Голова Кіровоградської обласної ради розповів Першій електронній газеті про своє ставлення до громадського опитування щодо перейменування Кіровограда, яке проводитиметься завтра, 25 жовтня поряд з виборчими дільницями.
– Чи доцільне рішення міськради про призначення громадського опитування, яке навіть не визначене законодавством?
– Кожен громадянин має свою думку. Щодо мене, як громадянина, то вважаю, що думку людей треба питати в будь-якому випадку. А щодо юридичної сили такого рішення і самого опитування, то тут немає ніяких юридичних наслідків.
– Наскільки результати опитування відображатимуть реальну думку громади? Адже голосування відбуватиметься в звичайних наметах, замість офіційних бюлетенів будуть листки-запитальники, їх кидатимуть не в виборчі урни, а в картонні коробки… А хто слідкуватиме за процесом? Хто гарантуватиме достовірність результатів?
– Опитування не несе за собою ніяких юридичних наслідків. Абсолютно ніяких. Бо лише Верховна Рада приймає рішення щодо перейменування. А депутатський корпус може лише подати пропозицію. Ще є Інститут пам’яті, рекомендації якого беруться до уваги. Пропозиції подаються протягом шести місяців, а потім Верховна Рада їх розглядає і останнє слово залишається за нею. А це опитування немає юридичної сили. Можливо, воно потрібне для депутатів міськради, щоб дізнатися думку громади про те, які назви можна взяти в пакет пропозицій для ВРУ. Якщо чесно, я навіть не знаю, які там варіанти будуть для голосування?
– На вашу думку, опитування, яке не має юридичної ваги, варте того, щоб на нього витрачати сотні тисяч гривень? Адже можна було провести, як і вимагав закон, громадські слухання, які коштують набагато дешевше.
– Таких коштів не треба було виділяти. Це я вам чітко говорю. Це моя особиста думка. Опитування можна було провести з набагато меншими витратами. Це однозначно.
– А самі Ви будете брати участь в опитуванні?
– Ні!