Важливо

Український професор пояснив чому він за перейменування Кіровограда

Доктор філологічних наук Олександр Пономарів в особистому блозі на “ВВС Україна” розповів, чому варто перейменувати Кіровоград.

На запитання кіровоградця, викладача КДПУ ім. В. Винниченка Олександра Ратушняка, про те, як професор ставиться до перейменування нашого міста на Златопіль, Пономарів відповів:

“Ставлюся позитивно. По-перше, Сергій Миронович Кіров, діяч комуністичної партії, після вбивства якого 1934 року почалося масове перейменування населених пунктів на його честь, до теперішнього Кіровограда не має жодного стосунку. По-друге, не варто повертати назву, пов’язану з однією з російських цариць – Єлисаветград. По-третє, і це головне, Златопілля було назвою великої частини теперішньої Кіровоградської области. Згодом назву Златопіль дістало село, яке тепер злилося з містом Новомиргородом. І по-четверте, милозвучна назва Златопіль дуже прикрасила б місто, розташоване серед золотих полів, майже в географічному центрі України”.

Біографічна довідка:

Олександр Данилович Пономарів – український мовознавець, перекладач, публіцист, громадський діяч. Доктор філологічних наук (1991), професор кафедри мови та стилістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академік АН ВШ України (1998), заступник голови Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка; відповідальний редактор газети «Київський університет»; головний редактор «Записок Наукового історико-філологічного товариства Андрія Білецького». Автор понад 250 наукових, науково-популярних і науково-публіцистичних праць з історії, стилістики та культури української мови, її відродження та утвердження як державної, укладач і редактор навчальних посібників та словників різних типів.

 

Поширити:

Залишити коментар:

коментар