Обласний військкомат: Жодна родина учасника АТО не залишається напризволяще

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Героїв, що боронять незалежність нашої країни на Сході, чекають вдома родини. Ніде гріха таїти: часто, відправивши батька, сина, тата на війну, ці сім’ї зіштовхуються з низкою проблем, вирішити які самотужки дуже складно.

Про те, як обласний військовий комісаріат опікується родинами військовослужбовців в умовах неоголошеної війни ми поговорили з заступником начальника відділу по роботі з особовим складом та громадськістю Кіровоградського обласного військового комісаріату, майором Олегом Семенчуком.

– Олеже Борисовичу, які на сьогодні функції покладені на військові комісаріати у зв’язку з російською агресією?

‒ Однією з ключових функцій військкоматів стала співпраця з родинами військовослужбовців. Це і супровід соціально-побутових питань, і вирішення питання виплати одноразової грошової допомоги. Саме на нас покладена функція оформлення одноразової грошової допомоги родинам військовослужбовців. Ці виплати проводяться вчасно, без затримок. Крім цього, з родинами постійно працюють відділ соцзабезпечення, відділ по роботі з особовим складом та громадськістю ОВК: це і допомога в оформленні пенсій на втрату годувальника, і консультації щодо збору необхідних документів для отримання земельних ділянок, тощо. Ми допомагаємо зібрати документи, правильно оформити, подати до відповідних установ, для того, щоб родини отримали допомогу від держави.

Як відомо, родини загиблих військовослужбовців, які перебували на квартирному обліку, мають право на позачергове отримання житла. Завдяки співпраці з обласною владою це також вирішуємо. Підкреслю: квартири отримують ті родини, які реально потребують житла. Щодо тих, хто не перебував на квартирному обліку – проблеми вирішуються в індивідуальному порядку: кожна родина є особливою. Це в компетенції відповідних органів.

Також наші юристи надають безкоштовні консультації у громадській приймальні (громадська приймальня знаходиться в приміщенні ОВК – В.К.).

Ще одним важливим аспектом нашої роботи є психологічна допомога членам родин військовослужбовців. Психологічну допомогу просять не часто, можливо, така наша ментальність… Лише деякі сім’ї звернулися до нас з проханням про психологічну допомогу. У цьому нам також допомагають волонтери-психологи. Не варто і говорити, що втрата рідної людини – дуже тяжка ноша…

– Зрозуміло, що легше допомагати сім’ям в Кіровограді, ніж, скажімо, в селах…

– Не менш активно працюємо і в районах. Сім’ям, які опинилися в скрутних умовах, надаємо допомогу продуктами, опаленням (дрова, вугілля). У районах до допомоги долучаються місцеві фермерські господарства, спонсори. Жодна родина не залишається напризволяще. Ми постійно здійснюємо моніторинг ситуації в родинах військовослужбовців, допомагаємо усіма можливими способами. Крім цього, нас підтримують обласна державна адміністрація, влада на місцях, волонтерські організації…

Працівники військкомату постійну беруть участь у заходах, які організовує влада (зокрема, громадська приймальня при ОДА): зустрічах з родинами військовослужбовців, на яких звучать прохання, пропозиції.

Це дуже позитивна практика, адже таким чином налагоджується співпраця між владою, військовими та родинами, ЗМІ. Часто на такі зустрічі запрошують освітян чи медиків, відповідно, проблеми, з якими зіштовхуються родини, можна вирішити на місці. Наприклад, до певного часу не було пільг для дітей військовослужбовців у школах (плата за харчування тощо) – завдяки співпраці з представниками освіти, цю проблему вдалося вирішити.

– За які кошти ви допомагаєте родинам?

– Перш за все, допомагає місцева влада, ОДА, волонтери, спонсори і бізнесмени, благодійні фонди. Ми не є розпорядником коштів. Завдяки спільним клопотанням, вдалося установити двом родинам загиблих військовослужбовців автономне електро та газове опалення. Наше завдання – знайти тих, хто зможе допомогти. Ми зв’язуємося з різного роду організаціями і разом вирішуємо проблемні питання.

– Яким чином ви співпрацюєте з волонтерськими організаціями?

– Волонтери – це на сьогодні перша ланка помічників армії. Ми співпрацюємо майже з усіма волонтерами, які надають допомогу армії в регіоні: це і волонтерські організації, і депутати. До Дня Збройних Сил України спільно з волонтерами за підтримки ОДА підготували акцію «Гуманітарний конвой» – декілька волонтерів уже відправили теплі речі, продукти харчування для 17-го та 34-го батальйону, готуються ще відправляти допомогу нашим військовим. Надалі ми цю акцію будемо продовжувати. Співпраця з волонтерами – не тільки організація доставки продуктів, речей в зону АТО, – це також велика кількість адресної допомоги. На адресу військового комісаріату надходить дуже багато звернень від організацій, які відправили свого працівника в зону АТО, від родин, де просять допомогти адресно. У таких випадках ми шукаємо волонтерів, які готові допомогти. Ми дуже вдячні багатьом волонтерам, які з нами співпрацюють: хотілося б особливо відзначити Наталію Салімову, Павла Кучеренка, Олексія Тітова, організацію «Громадська варта» (Борис Смалиус), громадську організацію «Рідний Кіровоград», Ігоря Матвєєва та багатьох інших. Це люди, які працюють не тільки над масштабним збором допомоги але, повторюсь, не залишають поза увагою і потреби окремих людей.

– Виникає закономірне питання: яка ситуація із забезпеченням нашої армії?

– Нам не соромно дивитися в очі людям. Усі ті військовослужбовці, які призвані на службу до лав Збройних сил через військкомати, повністю забезпечені усім необхідним: усі норми довольства, які мають бути, ними отримуються. Перед відправкою в зону АТО усі військовослужбовці забезпечуються згідно зі встановленими нормами забезпечення. Якщо ж виникають нюанси, вони вже вирішуються в процесі. Буває, звісно, що десь обмундирування в процесі виходить з ладу, але все це ми намагаємося вирішити. До того ж, волонтери постійно підтримують.

Керівництво держави нас не забуває: зараз триває перевдягання особового складу в нову форму одягу. Першими, звісно ж, забезпечуються підрозділи, що перебувають на передовій. Крім цього, зараз випробовуються спальні мішки нового зразку, що теж незабаром мають надійти військовим.

Зараз наш військово-промисловий комплекс запрацював на повну потужність – поступає на озброєння нова техніка та оснащення. Крім того, модернізується техніка, яка стоїть на озброєнні. Відправлені в зону АТО бойові машини мають удосконалену систему керування вогнем та динамічного захисту. На жаль, ніхто не думав, що ми будемо вести бойові дії з нашим східним сусідом, але «огульно хаяти» нашу армію за те, що вона ні до чого не готова, не треба. Наші хлопці доказали, чого вони варті. Прикладів героїчних вчинків, мужності, відваги, яку вони проявляють щодня на передовій дуже багато.

Володимир КОНДРАШОВ, “Нова газета”

Поширити:

Залишити коментар:

коментар