Громада Світловодська виступила проти рішень гендиректора ОКВП «Дніпро-Кіровоград»

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Громада висунула вимогу до гендиректора «Дніпро-Кіровоград» Романа Ілика – скасувати свій наказ про консервацію резервних водоочисних споруд.

 Про це йдеться в резолюції, яку ухвалили учасники громадських слухань у Світловодську. розповів гендиректор «Дніпро-Кіровограду» Роман Ілик під час громадських слухань у Світловодську на тему «Організаційно-правові аспекти створення обласного ОКВП «Дніпро-Кіровоград», його тарифної політики та результатів діяльності за 2 роки».

Також у резолюції зазначено, що облрада, у підпорядкуванні якої перебуває ОКВП «Дніпро-Кіровоград», не виконує координації його роботи, а відтак, відсутність контролю призводить до невмотивованого зростання тарифів на послуги водопостачання і водовідведення.

Як розповів гендиректор «Дніпро-Кіровограду» Роман Ілик,  до влиття в ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Світловодський водоканал банкрутів кілька разів. Щоб розрахуватися із різними заборгованостями, довелося навіть закласти будинок міськради. Тож на час входження до ОКВП світловодський водоканал мав сукупну суму боргів у 18,4 млн. грн. І вже за рік вони всі були практично погашені.

Стосовно ж резервних водоочисних споруд біля Кременчуцького, то ні про яке закриття не йдеться – лишень про консервацію, запевнив Ілик. Тобто, у разі припинення з якихось причин водопостачання з основного водогону, подача води звідти буде відновлена за лічені години.

Щодо кредиту від Світового банку (ще одна тема, що збурила світловодську громаду) він пояснив, що перемовини про це велися Кіровоградом ще до об’єднання водоканалів. Світловодськ від цього кредиту отримає 34 млн. доларів США, відсоткова ставка якого складає 1,2% на рік та з пільговим періодом у п’ять років.

Слова гендиректора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» поставив під сумнів начальник виконкомівського управління з питань надзвичайних ситуацій Микола Шалаєвський. Він нагадав про вимогу законодавства, яке передбачає для таких міст, як Світловодськ, щонайменше, два джерела водопостачання. А так звана консервація резервного, за його словами, виявиться нездатною «розконсервуватись» за короткий термін, про який говорив Ілик. А відтак місто у разі відключення головного джерела залишатиметься без води на доволі тривалий термін. І це при тому, що підвезення пітної води буде фактично унеможливлене – у розпорядженні МНСників на такий випадок є всього лиш… одна квасна бочка.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар