Важливо

Як позбутись головного болю, обираючи для себе житло

Обираючи житло, треба обов’язково зважати на ряд важливих факторів. Багато чого вирішує те, що саме ви шукаєте : довгострокову оренду квартири, подобову оренду, чи хочете придбати власне житло. Давайте розглянемо всі варіанти.

Власне житло

Якщо ви плануєте купувати власне житло, то до цієї задачі потрібно підійти більш відповідально і зважити всі нюанси, адже доведеться викласти чималу суму грошей, та ще й зробити вибір так, щоб не шкодувати потім. Загалом, шукаючи житло в Кропивницькому – не потрібно вигадувати велосипед, достатньо підійти до задачі логічно і з ясною головою. Отже давайте спробуємо з’ясувати всі нюанси.

  • Місце розташування.

У наш час швидкоплинних змін, наврядчи варто підбирати собі житло в залежності від місця роботи. Але на віддаленість від школи, звісно якщо у вас є малі діти, варто звернути увагу. Також варто зауважити що ціна нерухомості суттєво залежить від віддаленості до центру міста. Ближче до центру – дорожче.

  • Інфраструктура.

На інфраструктуру також варто звернути увагу. Адже, якщо віддавати великі кошти за житло то комфорт явно має бути присутнім. Під словом комфорт розуміється магазини, лікарня, аптеки, дитячий садочок тощо. Якщо у вас є транспортний засіб то варто також дізнатись про місця паркінку, автостоянку.

  • Забудовник

Подивіться на вже збудовані будинки та дізнайтесь думки та враження мешканців цих будинків. Це вбереже вас від прикрих несподіванок. Не соромтесь дізнатись у забудовника про законність будівництва та наявність всіх дозвільних документів, комунікацій. Також варто ознайомитись з паспортом будівництва. При купівлі власного житла варто зважати на репутацію забудовника, особливо якщо ви бажаєте купувати квартиру ще на стадії будівництва. Звісно, купувати житло на стадії будівництва будинку або секції – значно дешевше. Але треба завжди пам’ятати що, на фоні інфляції та подорожчання матеріалів забудовник може вийти за межі розрахованого бюджету. В такій ситуації є декілька варіантів розвитку подій. У першому варіанті забудовник визнає факт неспроможності добудувати будинок і єдиним шляхом швидше отримати свою квартиру, це переукласти договір з забудовником на іншу суму, вже з урахуванням інфляції, суми що не вистачає. У другому випадку забудовник стає «Пірамідою», тобто кошти кожного наступного хто купує квартиру йдуть на будівництво квартир для попередніх. Проблема криється в тому, що останнім, у будь якому випадку не щастить, бо забудовник неминуче стає банкрутом. І у третьому випадку будівництво перетворюється на затяжний довгобуд, без кінця та краю.

  • Сусіди

Також варто звернути увагу на сусідів, адже ніхто не хоче отримати головний біль у вигляді неврівноваженого сусіда. Пам’ятайте, з сусідами поруч вам жити довго.

2c2fabdaeba83a31f15661e02cd97f03.jpg

Довгострокова оренда

Обираючи оселю для довгострокової оренди, слід зважити на наступні фактори:

Спочатку треба вирішити, що вам підходить більше, квартира , частина будинку або весь будинок. Якщо спиратися на раціональну точку зору то вирішальним фактором має виступити об’єм вашої сім’ї з поправкою на локацію. Тобто якщо у вас велика сім’я, двоє, троє діточок та ви з дружиною або чоловіком, то вам скоріше підійде частина будинку або весь будинок. Буде простір для вас, а дітям подвір’я. Справа лише в тому, чи є у потрібному вам районі таке житло.

Якщо ж ви молода пара або самотні, то вам ліпше дивитись на квартири. В даному випадку невелика площа житла грає вам на руку. Більш того, у квартири є переваги. По-перше, кількість квартир на ринку оренди завжди переважає. По-друге, де факто, немає двору та відповідно немає потреби його прибирати. За вас це роблять комунальні служби. Тут взагалі цікава ситуація, адже проблеми великого колективу вирішуються значно швидше. Наприклад впало дерево посеред дороги, або трубу водопостачання прорвало. По-третє, комунальні рахунки за квартиру – завжди менші ніж за будинок. За рахунок того, що немає потреби опалювати горище. Поруч з вами також живуть люди, відповідно стіни теплі, і підтримувати тепло легше, менші енерговитрати, за рахунок масовості.

Та у будь-якому випадку, квартира потребує менше уваги в плані обслуговування. Відповідно менші фінансові витрати.

Якщо ви ставите за мету максимально скоротити витрати, то варто дивитись на кімнату у гуртожитку. За рахунок зменшення житлової площі менші комунальні рахунки за меншу орендну плату. Але, відповідно, і комфорту менше.

Подобова оренда

Щодо подобової оренди все значно простіше. Тут на вибір оселі впливає лише місце та здоровий глузд. Якщо житло вам потрібно на декілька днів, скажімо на час відрядження, то раціональніше буде шукати однокімнатну квартиру. Логічно буде шукати таке житло в районі місця роботи. Це зекономить вам час та витрати на проїзд.

Маємо надію, що наші поради принесуть вам користь та позбавлять вас проблем. Бережіть нерви та робіть покупки обдумано.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар