Важливо

Шевченко на теренах сучасної України: інтерактивна карта топонімів, пов’язаних з Кобзарем

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

Напередодні шевченківських днів у мережі оприлюднено інтерактивну карту українських топонімів, пов’язаних із Тарасом Шевченком.

Роботу з дослідження топонімів і складання карти виконав Станіслав Свідлов із Запоріжжя, пише “Український простір”.

Карту створено на основі даних із “Реєстру адміністративно-територіального устрою”.

У Реєстрі зафіксовано 10 967 топонімів на честь Тараса Шевченка. З них вулиць – 9472, провулків – 1178, площ – 39, проспектів – 25, в’їздів – 24, бульварів – 20, тупиків – 20, майданів – 8, районів у містах – 7, кварталів – 6, проїздів – 5, скверів – 2, парків – 2.

З населених пунктів названо одне місто, 145 сіл, 2 селища міського типу, 9 селищ. Окрім цього, в реєстрі досі значаться два ліквідованих села.

Серед регіонів на першому місці за кількістю назв Київська область зі 799 топонімами. До статистики Київської області не увійшли топоніми Києва (11), який має особливий і не є частиною Київської області. Найменше шевченківських топонімів у Автономній Республіці Крим – 96. Один топонім на честь Шевченка зафіксовано в Севастополі.

У Крoпивницькому вiдзнaчили 203 рiчницю з дня нарoдження Тарaса Шевченка

У Кропивницькoму iноземні студенти декламували віршi Тараса Шевченка

Поширити:

Залишити коментар:

коментар