Платне телебачення та підвищення “мінімалки”: які закони вступають в силу з 1 січня 2017

Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

З 1 січня 2017 року в Україні вступає в силу ряд нових правил і законопроектів, передає інформаційний портал “Хронограф” із посинанням на Politeka.

Телебачення стане платним

1 січня 2017 року вступає в силу закон «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій в складі універсальної програмної послуги)».

Законопроект було ухвалено Верховною Радою в жовтні, а на початку листопада його підписав президент. Завдяки цьому медіагрупи з нового року отримують право вимагати з операторів кабельного телебачення плату за мовлення каналів в їх мережах. Відповідно, зростуть витрати провайдерів, а разом з ними і споживачів.

Зміниться система нарахування пенсій

З 1 січня, відповідно до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», запускається накопичувальна система виплати пенсій. Це означає, що кожен українець молодше 35 років починає відраховувати частину своєї зарплати на майбутню старість. Такі відрахування акумулюються на індивідуальному рахунку, скористатися якими можна буде виключно після виходу на пенсію.

Протягом 5 років – з 2017 до 2022 – відсоток відрахувань поступово зростає: з 2% і до 7%. При цьому, однак, зберігаються і відрахування на солідарну пенсійну систему. Таким чином, при одночасному збереженні і солідарної (старої), і накопичувальної (нової) пенсійної системи деяким категоріям громадян доведеться платити більше (від 22% + 2% до 22% + 7%) податків протягом найближчих років.

Нагадаємо, що зараз мінімальна пенсія становить 1 247 грн, а протягом наступного року вона збільшиться до 1 400. І це при мінімальному прожитковому мінімумі в 1 600 і зростанні зарплати до 3 200.

Держава почне регулювати ціни на деякі ліки

Кабмін прийняв рішення про введення з 1 січня державного регулювання цін на ліки проти серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу і бронхіальної астми, яке повинно забезпечити зниження цін. На вказаний перелік ліків будуть встановлені граничні ціни (вища межа цін) на рівні не вище, ніж в країнах-сусідах. Визначено 5 країн-сусідів: Польща, Латвія, Словаччина, Угорщина, Чехія.

Вартість ліків відшкодовуватиметься за рахунок держави – на це в проекті державного бюджету на 2017 рік передбачено 500 млн грн; ще 632 млн грн закладено на відшкодування вартості інсуліну.

Мінімальна заробітна плата підвищиться до 3 200 грн, а для вчителів – до 5 266 грн
Умови для підвищення зарплати створила Верховна Рада України, підтримавши за основу і в цілому законопроект №5130 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Ним встановлюється новий порядок формування тарифної сітки оплати праці.

Міністр соціальної політики Андрій РЕВА заявив, що з 1 січня 2017 року мінімальна зарплата вчителя в Україні складе 5 266 грн.

При цьому розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року не буде змінюватися протягом року в залежності від перегляду прожиткового мінімуму, який, як і раніше, буде встановлюватися ВРУ не рідше одного разу на рік.

У аграріїв заберуть пільги

У чинному Податковому кодексі написано, що з 1 січня 2017 року всі аграрії переходять на загальну систему оподаткування. І якщо Верховна Рада України не затвердить якихось нових норм, то це відбудеться автоматично.

Так, для аграріїв буде скасовано спеціальний режим оподаткування галузі.

У той же час дотації на сільське господарство в 2017 році збільшаться вдвічі і складуть 5,5 млрд грн. У 5 разів зросте бюджет Міністерства аграрної політики, який становитиме 7,4 млрд грн.

Директори шкіл і ректори вузів почнуть подавати е-декларації

Національне агентство з попередження корупції повідомило, що починаючи з 1 січня розшириться коло суб’єктів е-декларування.

У другу хвилю е-декларування потраплять особи, які вже заповнювали електронні декларації за 2015 рік, а також прирівняні до них, відповідно до закону України «Про запобігання корупції», посадові особи, юридичні особи публічного права.

Електронні підписи

6 січня 2017 року набуває чинності постанова Кабміну «Про затвердження Порядку внесення засобів електронного цифрового підпису та засобів криптографічного захисту інформації в безконтактному електронному носії, що міститься в паспорті громадянина України та надання послуг електронного цифрового підпису з використанням паспорта громадянина України з імплантованим безконтактним електронним носієм».

Проект постанови був розроблений в МВС і покликаний поширити сферу послуг електронного цифрового підпису.

Алкоголь і тютюн істотно подорожчають

20 грудня Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році». Поповнювати держбюджет депутати вирішили за рахунок чергового зростання акцизів на тютюн і алкоголь.

Відповідно до закону, ставка акцизного податку на алкогольні напої збільшиться на 20%. Для виноробної продукції і слабоалкогольних напоїв акциз підскочить на 12%. Тютюнові вироби подорожчають на 30%. Відповідні норми закону вступають в силу з 1 березня 2017 року.

Держслужбовців зобов’яжуть знати українську мову

Новий закон про держслужбу набув сили 1 травня 2016 року. Однак з впровадженням однієї з норм закону депутати минулого року вирішили не квапитися. Вона набуде чинності 1 квітня 2017 року. Йдеться про зобов’язання кандидатів у держслужбовці для участі в конкурсі надавати посвідчення атестації про вільне володіння державною мовою.

Антимонопольний комітет встановить нові правила гри 1 липня

2014 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання». У повному обсязі він набуде чинності 2 серпня 2017 року. Закон визначив Антимонопольний комітет України як уповноважений орган з питань державної допомоги і встановив правові основи проведення моніторингу державної допомоги суб’єктам господарювання та здійснення контролю за припустимості такої допомоги для конкуренції.

Пригнати в Україну б/у автомобіль стане важче

З 31 грудня 2017 року кожен автомобіль, який реєструватиметься в Україні вперше, повинен буде відповідати нормам екологічної безпеки не нижче Євро-6. Для автомобілістів це означає, що 2017 рік стане останньою можливістю для перегону старих бюджетних авто. У 2018 році б/у автомобіль можна буде перегнати тільки в тому випадку, якщо він не старше 2015 року випуску – саме тоді в ЄС був введений стандарт Євро-6.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

2 коментаря до Платне телебачення та підвищення “мінімалки”: які закони вступають в силу з 1 січня 2017

  1. При цьому для розповсюдження програм універсальної програмної послуги провайдер не зобов’язаний укладати договори з відповідними телерадіоорганізаціями. Достатньо власнику кабельної мережі об’явити тендер для Мовників телеканалів на доставку телепрограм споживачу. Звісно за плату з прибутку Мовника, а не за рахунок абонплати.

  2. Ну, що стосується платного телебачення, то може воно й на краще. Наприклад, у чоловіка в селі безплатно показувало до 10 каналів, при цьому деякі майже неможливо було дивитися через жахливу якість сигналу. Зате тепер каналів в кілька разів більше, при тому що плата там не така вже й висока.
    Особисто я з цього приводу взагалі не хвилююся, бо вже давно користуюся послугами платного телебачення ВОЛЯ. Про ці зміни дізналася з порталу абонента “Мій кабінет” https://my.volia.com/kiev/uk/faq – тут все детально описали та пояснили, тому несподіванкою для мене це не стало і по суті нічого не змінилося.

Коментарі заборонені.