7 жовтня на території Попельнастівської громади згоріла реконструкція козацької сторожової вежі, розташована на кургані при в’їзді в Попельнасте.
Про це Першій електронній газеті розповів місцевий краєзнавець Валерій Жванко.
Вежа – значимий для Попельнастого туристичний об’єкт. Саме на околиці цього села, за словами Жванка, козацьке військо під проводом Богдана Хмельницького спільно з кримськотатарським ханом Іслам Гіреєм ІІ розгромила польську армію, що ознаменувало початок національно-визвольної війни.
Реконструйована вежа була особливим маркером українськості та козацько історії цієї території, тут, на початку села біля кургану доби неоліту розпочинався туристичний маршрут «Попельнасте – степова перлина».
“Саме тут зупиняються туристичні автобуси і мандрівники отримують інформацію про тисячолітню історію курганів та їх використання українськими козаками в якості сторожових і оборонних об’єктів.
Саме тут з’ясовується нерозривний зв’язок між нинішніми воїнами ЗСУ, які боронять Україну і нашими героїчними предками.
Туристичні групи з Олександрійщини, Кіровоградської і Дніпропетровської областей, молодь і школярі, музейні працівники і бібліотекарі, завучі з виховної роботи, працівники культури, освіти, медицини, безліч індивідуальних груп – ще до початку російсько-української війни мали змогу відчути у Попельнастому тисячолітню історичну дистанцію. Наш маршрут – це активна протидія ворожій пропаганді”, – написав на своїй сторінці у Фейсбук Валерій Жванко.
За словами голови громади Олега Волянського, оскільки свідків умисного підпалу немає, то важко зробити висновки як і чому сталася ця надзвичайна подія.
“Вежа знаходиться у полі за 200-250 м від дороги. Але відеокамер там немає, встановити, хто це зробив, неможливо. Зрозуміло, що скоріше всього, відбувся підпал кургану, там був якийсь бур’янець, але ми запитували в тракториста, який там працював, він нічого не робив і нікого не бачив. Якщо це злий умисел, це вже інша історія”, – прокоментував Олег Волянський, зазначивши, що згодом вежу планують відновити коштом меценатів.
Читайте також: 8 місць на Кіровоградщині визнали туристичними магнітами України