Учора, 13 липня, фольклорно-етнографічний проєкт «Баба Єлька» відмічав свою третю річницю. З цієї нагоди команда влаштувала вечір традиційного танцю для всіх містян.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Зірками вечора стали сільські музики – бубніст у третьому поколінні Григорій Нечипоренко і художній керівник аматорського фольклорного ансамблю «Перевесло» Анатолій Форманчук, які спеціально приїхали автобусом з села Копенкувате Голованівського району.
З музикантами команда «Баби Єльки» познайомилася під час однієї зі своїх експедицій. Тоді, в Копенкуватому, дослідницям вдалося записати чимало народних пісень і нарешті зафіксувати на відео традиційні танці у виконанні бабусь із «Перевесла».
За танцювальний напрям у проєкті відповідає Наталка Ковальчук, яка вчора провела публічний майстер-клас з виконання танців краков’як, карапєт, нарєчєнька, яблучко, зайчик, трьох видів польки і падеспанця. Останній, до речі, набрав мільйон триста тисяч переглядів у соцмережах.
Танцювальний майданчик влаштували посеред вулиці Дворцової, навпроти приміщення Етнолабораторії «Баби Єльки». Тож гості могли і потанцювати, й ознайомитися з колекцією старожитностей, зібраною за минулих три роки. Йдеться про майже 800 предметів старовини: одяг, взуття, прикраси, рушники, килими, різноманітний реманент, предмети побуту, фотографії та багато іншого.
Привітати команду прийшло понад півсотні кропивничан, а також гості з Нової Праги, Знам’янки, Києва та інших міст. Серед подарунків – рушники, кераміка, хустки та давній одяг, який роками зберігали мешканці Кіровоградщини, доки не вирішили передати в Етнолабораторію.
Не з пустими руками завітали й представники ОДА Вікторія Кулікова і Віталій Останній, які вручили «Бабі Єльці» подяку за культурно-просвітницьку й виховну діяльність від управлінь молоді та спорту, регіонального розвитку й комунікації з громадськістю облдержадміністрації.
Найефектнішим подарунком стало сміттєве відро з педаллю, яке свого часу стало поштовхом для створення командою незалежної Етнолабораторії за межами ОЦНТ, з яким намагалася співпрацювати «Баба Єлька». Вручаючи цей вельми символічний дарунок, активістки «Дії» побажали, аби все сміття залишилося в минулому.
Майже дві години на Дворцовій лунали вітання і музика, а всі охочі кружляли в традиційних танцях й підспівували народні приспівки музикам із Копенкуватого, які обіцяли – після такого аншлагу обов’язково приїдуть ще.