Податкова система України: відкриває можливості або обрізає крила підприємцям?

© Freepik

Незважаючи на складну економічну ситуацію, багато закордонних інвесторів розглядають Україну як хороше місце для вкладення коштів. Причина — сприятливі умови для розвитку бізнесу з точки зору оподаткування. Саме на обсяг податкових платежів і складність ведення обліку дивляться підприємці, коли обирають країну для інвестування. Основні податки, які потрібно брати до уваги — податок на додану вартість, на майно і соціальний внесок.

Що стосується самих українців, то на культурному рівні вони тільки звикають до ведення чесного і відкритого бізнесу. Однак розуміння, що в країні діє оптимальна система оподаткування, мотивує зареєструвати свій бізнес і вести свою діяльність чесно.

b285fb24b0b5c3ef6d8f574e1990b624.png

Список податків в Україні 2021 — за що потрібно платити внески?

Всі податки поділяються на загальнодержавні та місцеві, проте всі вони строго регулюються законодавством. Якщо не брати до уваги основну групу оподаткування, то жителі країни зобов’язані платити такі внески:

  • податок на прибуток;
  • ПДВ;
  • ПДФО;
  • ЄСВ;
  • акциз;
  • екологічний податок;
  • податок на майно.

На окрему увагу заслуговує земельний податок, інтерес до якого збільшився в зв’язку з тим, що з’явився аукціон продажу землі. Зараз можна купити або продати землю для ведення особистого господарства, садівництва або підсобного с/г. При продажу землі також необхідно платити податок:

  • державне мито в розмірі 1% від суми оцінки землі;
  • військовий збір в розмірі 1,5% від суми оцінки землі.

Якщо ви володієте ділянкою менше 3 років або вже в цьому році уклали договір купівлі-продажу, то виникають додаткові податки у вигляді 5% від оцінки землі. Однак навіть з огляду на всі виникаючі зобов’язання, система оподаткування сприятлива для розвитку бізнесу як самими українцями, так і зарубіжними підприємцями.

Чому все-таки треба платити податки і вести бізнес чесно?

Одна з найпоширеніших причин підприємців на користь не платити податки — погана робота держави. Однак є зворотна сторона медалі, адже якщо ми ухиляємося від сплати податків в державу, то не можемо вимагати від неї прозорості, доступності, якості. Працювати і укладати угоди в рамках правового поля — це завжди крок назустріч світлому майбутньому, яке творить кожен українець, а не держава. Якщо ви націлені на довгострокову гру в бізнес, то однозначно необхідно підібрати комфортну для себе систему оподаткування.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар