Важливо

У Кропивницькому хочуть заборонити продаж алкоголю вночі: як і навіщо

© retail-loyalty.org

Сьогодні, 29 травня, у міській раді Кропивницького обговорили питання заборони торгівлі алкогольними напоями у нічний час. Такі повноваження місцевим органам влади надала Верховна Рада, ухваливши у березні цього року відповідний закон. У Кропивницькому попередньо планують заборонити продаж алкогольних напоїв із 22:00 до 8:00. Під обмеження не потрапляють лише ресторани та бари, тощо.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

На “круглий стіл” під головуванням заступника міського голови Кропивницького Олександра Грабенка завітали також підприємці, які мають найбільше цілодобових торгових точок, де реалізується алкогольна продукція – АТБ та Копілка.

33780785_1709373649138277_504809865898622976_n

Що і навіщо заборонять

Олександо Грабенко розповів присутнім, що Верховна Рада у березні цього року ухвалила Закон України №2376-VIII, яким надала місцевим органам самоврядування право встановлювати заборону продажу алкогольних напоїв у визначений час доби.

Зокрема, у разі ухвалення такого рішення, під заборону потраплять:

  • пиво (крім безалкогольного);
  • алкогольні напої;
  • слабоалкогольні напої;
  • вина столові.

Законодавці у пояснювальній записці до цього Проекту закону навели невтішну статистику щодо вживання алкоголю в Україні. Зокрема, через алкоголізм та пияцтво у нашій державі щороку помирає понад 40 тис. осіб; за рівнем споживання алкоголю Україна посідає одне з перших місць у світі; за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна посідає перше місце у світі за вживанням алкоголю серед дітей та молоді.

У Кропивницькому, згідно з інформацією управління охорони здоров’я міськради, у 2017 році показник захворюваності на алкоголізм становив 8,7 осіб на 10 тисяч населення, алкогольними психозами страждали – 2 осіб на 10 тисяч населення.

За інформацією Кропивницького відділу поліції, протягом 2017 року на території міста було скоєно 27 правопорушень та злочинів особами у стані алкогольного сп’яніння.

Олександр Грабенко повідомив, що на реалізацію цього закону міська рада Кропивницького вважає доцільним встановити заборону продажу алкогольних напоїв у межах міста із 22:00 до 8:00.

На думку міської влади, така заборона необхідна для попередження та зменшення вживання алкоголю серед населення, зменшення шкідливого впливу алкоголю на здоров’я містян, зменшення кількості злочинів скоєних у стані алкогольного сп’яніння та популяризація здорового способу життя серед кропивничан.

“Такі обмеження існують у багатьох країнах Європи і досить суттєво регулюють це питання. Це такі країни, як Латвія, Данія, Норвегія, Швеція та Швейцарія.

Ми плануємо ухвалити це рішення і заборонити продаж алкогольних напоїв у Кропивницькому в нічний час”, – наголосив Олександр Грабенко.

Які заклади постраждають від заборони

Зазначимо, що заборона продажу алкогольних напоїв у нічний час стосується лише торгових точок. Закладам ресторанного господарства, згідно з прийнятим законом, не можуть встановлювати часові заборони.

Згідно з інформацією Головного управління державної фіскальної служби області за 2017 рік, у Кропивницькому було видано 661 ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Лише 27 із 2917 об’єктів торгівлі у місті погоджено роботу в нічний час. Якраз ці 27 суб’єктів потрапляють під дію заборони продажу алкогольних напоїв у нічний час.

За інформацією, яку під час круглого столу озвучив Олександр Грабенко, із 27-ми торгових точок, які торгують алкоголем вночі, 5 належать фірмі АТБ-маркет, 2 – ТОВ “Копілка”, 5 – іншим юрособам та 13 – ФОП.

Представники мережі магазинів АТБ погодилися із позицією міської влади і заявили, що будуть провадити свою діяльність виключно у законному руслі. Єдина пропозиція, яку вони озвучили, стосувалася лише часових рамок обмеження продажу алкогольних напоїв. Вони зазначили, що замість 8:00, можливо, варто запровадити заборону до 6:00 чи 7:00.

Фінансовий директор ТОВ “Копілка” Олексій Мірошниченко розповів, що у їх магазинах після 22:00 реалізується близько 25% від загальної кількості алкогольних напоїв. Він також зазначив, що після такої заборони зменшаться суми надходжень до міського бюджету акцизного податку від продажу алкоголю – підприємці віддають 5% від суми реалізації алкогольних напоїв.

33781995_1709374302471545_3611620961071136768_n

Коли це запрацює

Наразі міська влада готує для публікації проект рішення виконкому щодо заборони продажу алкогольних напоїв у нічний час. На розсуд членів виконавчого комітету це питання надійде через 20 днів після його оприлюднення. Саме члени виконкому вирішать, працюватиме у Кропивницькому таке обмеження, чи ні.

33802502_1709373899138252_560722145294942208_n

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

2 коментаря до У Кропивницькому хочуть заборонити продаж алкоголю вночі: як і навіщо

  1. “Такі обмеження існують у багатьох країнах Європи і досить суттєво регулюють це питання. Це такі країни, як Латвія, Данія, Норвегія, Швеція та Швейцарія.”
    Там може і регулюють, бо там навряд чи є самогоноваріння. А у нас такі заборони нічого суттєво не поміняють в кращу сторону. Як показала практика, заборони лише погіршують ситуацію. Та й поліцейська статистика – “аж 27 правопорушень, скоєних у стані алкогольного сп”яніння” за цілий рік?!!! Та і взагалі, заборонами нічого покращити не вдасться, потрібна в першу чергу культура суспільства.

Коментарі заборонені.