Як оформити закордонний паспорт у Кропивницькому: про чергу на капоті Жигулів о 5 ранку та наживки “рішал”

Від дверей міграційної служби – до Парижа. У чергах за біометричними закордонними паспортами мешканці Кіровоградщини думають не тільки про те, яка подорож буде першою. А і те, як вижити, коли обидві черги до входу в міграційну службу перекрили навіть білі “Жигулі”, на капоті яких “реєструється” черга. Проте окрилені мешканці Кіровоградщини з напакованими валізами продовжують “окуповувати” міграційну службу з 4-5 годин ранку до її відкриття в надії якнайшвидше чкурнути не в Кирилівку чи Бердянськ, а в Барселону або Монако.

Перша електронна пройшла весь шлях отримання біометричного закордонного паспорту “з нуля” і ми хочемо розповісти про процедуру з першого до останнього кроку. Як витримати довжелезні черги, уберегтися від “кіпішу” та “рішал” і нарешті потрапити у кабінет міграційної, дивіться у нашому відео, а поки – Кропивницький. Вівторок. П’ята ранку…

Біля приміщення державної міграційної служби вже зібралася невеличка черга. Тут тобі і кавомобіль – підприємливі “ділки” зметикували, що на чергах можна заробляти по-своєму. Заспана продавчиня сама пропонує людям чашку ранкової кави, аби збадьоритися і не впасти спати прямо на ґанку відділення.

Тут працюють 2 кабінети, тому для кропивничан і мешканців області черги – різні. Тож хоч перед нами і прийшли 10 людей, у списку ми – треті. Беремо клаптик паперу на капоті білих «Жигулів», залишаємо там свої прізвище та ініціали і терпляче чекаємо відкриття. Ті “Жигулі” сьогодні (а завтра-післязавтра може бути підвіконня) – місце реєстрації черги.

#ШОБ_БУЛО

6 квітня 551 голосами «за» Європейський парламент проголосував за надання безвізового режиму для українців. Із того моменту, тисячі людей почали оформлювати біометричні паспорти, які з 11 червня дозволяють безперешкодно мандрувати Європою. Громадян у черзі можна поділити на умовні категорії: «отримують паспорт вперше», «змінюють, бо вимагає роботодавець», «закінчується термін дії закордонного паспорту»,  і нарешті – «усі роблять, хай і в мене буде».

Перед нами у черзі стоїть 35-річний Олександр. Він не збирається подорожувати найближчим часом, але хоче мати паспорт вже зараз:

«Я знав, що буде велика черга, тому прийшов о 5 ранку. Закордонний паспорт оформлюю вперше, як-то кажуть, «шоб було». Добре, що у мене зараз відпустка і не потрібно брати відгул, аби встигнути на роботу. Але я чомусь не замислювався над тим, щоб раніше оформити паспорт і не потрапити у “піковий” сезон, коли чергу потрібно займати так рано. Можливо, просто не вірив, що держава отримає безвіз».

Поруч стоїть кремезний чолов’яга на ім’я Сергій. І поки повільно смакує цигаркою, ділиться з нами причинами такого раннього візиту до міграційної. Каже, що він – моряк. Тож роботодавець вимагає оновити документ:

«У мене давно вже є закордонний паспорт і він ще дійсний до 2024 року, але фірма, де я працюю, вимагає оформити біометрику. Відверто, немає особливого бажання цього робити, але мені, як моряку, буде значно зручніше перетинати кордон з Європою», – Сергій ліниво пускає дим і викидає цигарку у смітник.

Є тут і завзяті мандрівники, як от, наприклад, Петро зі своєю дружиною. Вони мають багатий досвід подорожей світом і збираються далі розширювати власні горизонти:

«Ми з дружиною багато подорожуємо і тепер просто хочемо замінити старі – звичайні – закордонні паспорти на нові – біометричні. У найближчі місяці нікуди не збираємося їхати, але хочеться вже бути впевненими, що матимемо змогу поїхати відпочивати у будь-який момент, бо так, певно, і станеться», – жартує Петро.

KEEP CALM & CARRY ON

Здавалося б, що тут складного? Прийшов, записався у чергу і чекай з документами свого виклику у кабінет. Однак, не все так просто.

Мешканець Кіровоградщини Ігор прийшов вперше робити закордонний паспорт і запитань у нього значно більше, ніж відповідей на них. Не дивлячись на велику кількість людей, він лише з підказкою дізнався про реєстрацію черги на капоті “Жигулів”, і що для міста й області вони різні. А також про те, що спочатку треба оплатити квитанцію, а потім уже подавати документи.

«Кількість людей на вході починає бентежити. Я ж-то думав, що прийду і вся процедура займе максимум 20 хвилин. А тепер я бачу, що не встигну на автобус додому, а мені ж на роботу. Не знаю, вже легше заплатити комусь і спокійно дочекатися свій паспорт».

У такі моменти люди ладні укласти “угоду з дияволом”, аби лишень швидше закінчився цей кошмарний сон із довгими чергами та незрозумілими квитанціями. Ще й час від часу поруч шастають недовірливі жіночки, які у всьому бачать “зраду” і ще більше нагнітають атмосферу:

“Що це таке!? Якийсь хлопчик зі сторони тримає листок… це не правильно, коли ти не знаєш за ким у черзі! Переді мною немає 8 людей.. Де вони? Черги існують для того, щоб зайняти місце і знати за ким зайдеш у кабінет”, – не слухаючи жодні пояснення, обурюється жіночка.

Змінити ситуацію могла б система електронного запису на подачу документів, яка існує вже у понад півсотні українських міст. Тоді нікому не доводилося б з’ясовувати: хто прийшов раніше чи пізніше, що важливіше – “жива” черга чи “паперова”, ніяких криків, суперечок, псування одне одному нервів… але система поки не запроваджена у Кропивницькому, тому, шановні, “Keep Calm and Carry On”.

ДОВІРИВСЯ “РІШАЛАМ” – ЗАЛИШИВСЯ БЕЗ ПАСПОРТА І ГРОШЕЙ

У такому вирі подій та емоцій, коли немає можливості записатися в електронну чергу, а “паперова” висмоктує всі життєві сили, наче дементор. Коли до автобусу додому залишається 15 хвилин, а між тобою і омріяним кабінетом – 15 людей. Коли ти тільки-но розібрався що до чого, а тебе тут же збивають з пантелику…

Тоді у гру вступають “рішали” – і саме “зневірені” люди потрапляють у їхні пастки. Тут багато “жертв”, які не хочуть чекати черги, тож чому б не нажитися на них? Посередники-шахраї кидають наживку “паспорт за один-три-п’ять днів”, який коштуватиме людині трішки більше або ж і стільки ж, як офіційне оформлення. Якісний гачок. Однак, довірившись “рішалам”, можна залишитися і без паспорта, і без грошей. Максимум допомоги, яку можна очікувати – прохід без черги. Часом цим грішать і недобросовісні працівників міграційної служби, яких все частіше виявляють правоохоронці

Заступник начальника управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області Олександр Хмельницький нагадує, що відповідно до чинного законодавства, паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна оформити лише особисто і лише у підрозділі міграційної служби. За жодних обставин не варто користатися послугами будь-яких посередників, у тому числі задля оформлення документів поза чергою.

“Шахраї легко вираховують тих, хто вже «на межі». Однак, до них немає необхідності звертатися. Наші працівники витримують усі черги, на оформлення однієї людини йде 12-15 хвилин (до 80 осіб удень) та і люди не дадуть надурити, все по-чесному. Ажіотаж викликаний розпалом туристичного сезону і психологічним фактором. Багато людей просто хочуть мати ці паспорти. Зауважу, не їхати безпосередньо завтра-післязавтра чи через тиждень, а щоб у них була біометрика тут і зараз. Можливо, це і правильно, але я вважаю, що люди, які не планують подорожувати у найближчий час мають трішки перечекати. Впевнений, що через місяць уже не буде таких черг і не потрібно буде записуватися на якомусь листочку паперу”.

ВІД ДВЕРЕЙ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ ДО ПАРИЖУ

Журналістка Першої електронної Аліна Маркіна також прийшла вперше оформлювати біометричний паспорт. Про нюанси запису на капоті автівки, д-у-у-у-же довге очікування, каремат та гральні карти під дверима, “кіпіш” у черзі та мрії на фоні уявних Тадж Махалу і Ейфелевої вежі дивіться у нашому відеоматеріалі.

Як оформити біометричний закордонний паспорт: інструкція

Біометричний паспорт для мешканців Кіровоградської області можна оформити виключно у кропивницькому підрозділі міграційної служби (вулиця Єгорова 25/2). Отримати його можуть лише громадяни України. Ті особи, які мають подвійне громадянство, такого права не мають. Оформити паспорт можна за двадцять, сім або за певних умов навіть за три дні, тому і заплатити доведеться від 557 грн 32 коп. до 810 грн 32 коп.

Детальніше про умови отримання біометричного паспорту читайте за посиланням або в документі:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

5 коментарів до Як оформити закордонний паспорт у Кропивницькому: про чергу на капоті Жигулів о 5 ранку та наживки “рішал”

  1. 2 недели назад пришла оформлять паспорт около 17.00 Очереди не было вообще! только в кабинете. Весь процесс занял около 30 минут. Единсэтвенный нюанс – задержка печати паспортов, даже не надейтесь получить документ через 7 или 20 дней

  2. Не надейтесь получить документ через 7 или 20 дней, даже если вы заплатили 810,32 грн. за быстрое оформление.
    Задержки увы все равно не избежать(

  3. А от чего зависит сумма к оплате и почему такая разница – 557 грн 32 коп. до 810 грн 32 коп?

    • Сума залежить від терміну оформлення паспорту. За 20 днів – 557 грн 32 коп., за 7 днів – 810 грн 32 коп.

  4. Да, я також подала документи 29.08. на швидкий біометричний паспорт, то мені сказали приходити не через 7 робочих днів, а через місяць. Тепер через тих людей, кому паспорт терміново не потрібен, ми повинні його отримувати із затримкою.

Коментарі заборонені.