Громада села Цвітне Олександрівського району стала переможцем міжнародного проекту, організованого Українським Фондом соціальних інвестицій при Кабінеті міністрів України.
Про це кореспонденту Першої електронної повідомив Цвітненський сільський голова Віктор Ліхненко.
З його слів, ініціативна група жителів села, до складу якої ввійшли вчителі місцевої школи та депутати сільської ради, подала на розгляд мікропроект „Капітальний ремонт будівлі дошкільного закладу”. Він зацікавив організаторів і був відібраний для реалізації з трьохсот (!) поданих у Фонд.
Віктор Ліхненко розповів, що вартість реалізації мікро-проекту – півтора мільйона гривень, з яких двадцять відсотків вкладає сільська громада, вісімдесят відсотків – інвестори з Німеччини.
На сьогодні вже замовлено і виготовлено в стислі строки проектно-кошторисна документація проекту. ЇЇ вартість – майже тридцять дві тисячі гривень – оплатила сільська рада.
Уже незабаром розпочнеться реалізація запланованого: перекриття будівлі дошкільного закладу, утеплення стелі та стін, ремонт кімнат, заміна двадцяти відсотків підлоги тощо.
„Ці всі роботи покращать тепловий режим у приміщенні, де зараз виховується до двадцяти юних жителів села, а також естетично змінять на краще і зовнішній, і внутрішній його вигляд”, – зазначив сільський голова.
Це вже третій міжнародний проект, у якому бере участь Цвітне. Завдяки грошам європейських інвесторів у селі капітально відремонтовано амбулаторію, в школі замінено вікна та двері.
Ініціатором різних проектів виступає сільський голова Віктор Ліхненко.
Для довідки. Український фонд соціальних інвестицій (УФСІ) є неприбутковою організацією, що створена з метою підтримки найменш соціально захищених верств населення, а також ініціатив територіальних громад і громадських організацій (Постанова Кабінету Міністрів України від 28.04.2000 №740).
УФСІ інвестує кошти міжнародних донорів у соціальну сферу.
При впровадженні проектів на рівні громад фонд приділяє особливу увагу сучасним технологіям енергозбереження та енергоефективності.
Донорами УФСІ у різні роки був Світовий банк, Уряд Великої Британії (DFID), Уряд Швеції (Sida), Уряд Японії (JSDF), Уряд Німеччини (KfW).