Ще кілька років тому кондиціонери розглядали як техніку для спекотного сезону, але останнім часом кондиціонер зима літо https://air-conditioner.ua/uk/konditioner-zyma-lito/ все частіше купують для приміщень, де немає централізованого опалення, щоб забезпечити обігрів взимку. Іноді саме ця мета є основною, а можливість охолодження повітря в спеку розглядається як бонус. Який же кондиціонер підійде для експлуатації взимку та влітку?
Особливості роботи різних кондиціонерів
Перелік режимів роботи у більшості сучасних кондиціонерів однаковий, але діапазон температур, в якому вони можуть працювати на обігрів, різниться. Залежно від сезонності роботи всі кондиціонери можна розділити на кілька категорій.
- Тільки жаркий сезон. У мобільних кондиціонерів, які складаються з одного блоку, режим «Тепло» відсутній. Вони можуть тільки охолоджувати повітря, причому в невеликих приміщеннях.
- Літо та міжсезоння. Традиційні, неінверторні спліт-системи працюють в режимі «Холод» влітку, а в міжсезоння, в залежності від погоди, можуть забезпечувати то охолодження, то обігрів. Вони врятують при похолоданні та заморозках восени, якщо комунальні служби запізнюються з відкриттям опалювального сезону. Якщо навесні вже після відключення батарей несподівано повернуться холоди, кондиціонер теж стане в нагоді. Але в мороз нижче -7°C включати неінверторну техніку заборонено, вона не адаптована до роботи при низьких температурах і швидко вийде з ладу.
- Зима та літо. Такі кондиціонери ще називають трьохсезонними (мається на увазі літо, міжсезоння та зима) або всесезонними, також зустрічається назва «тепло-холод». Кондиціонери цієї категорії підтримують інверторну технологію управління обертами компресора, оснащені системою підігріву компонентів зовнішнього блоку та заправляються холодоагентом з низькою температурою кипіння. Завдяки цим особливостям кондиціонери зима літо https://air-conditioner.ua/uk/konditioner-zyma-lito/ можуть працювати в режимі «Тепло» при -15 і нижче.
Як правильно вибрати кондиціонер зима літо
Нижня межа температур, при якій інверторний кондиціонер може забезпечувати обігрів повітря, у моделей різних брендів і серій різниться:
- інверторний кондиціонер з можливість роботи на обігрів при -15° підійде для регіонів з м’якими теплими зимами. Зазвичай такі моделі вибирають для приміщень, що опалюються, щоб використовувати не в якості основного обігрівача, а для підстраховки;
- обігрів в морози до -25°С – найпопулярніше в більшості областей України рішення. Моделі з такими функціональними особливостями вибирають люди, яким потрібен повноцінний обігрівач;
- існують кондиціонери, здатні справлятися з функцією обігрівача при -30. Коштують вони відчутно дорожче, ніж моделі попередньої категорії, та розроблені для більш північних широт.
Є також проміжні рішення, моделі з нижньою межею температурного діапазону -20, -22, -23, -28°С. Так що можна підібрати кондиціонер під кліматичні особливості свого регіону. Звичайно, варто звернути увагу і на інші технічні характеристики, функціональні особливості, бренд, дизайн, ціну. Важливі характеристики– клас енергоефективності, продуктивність за холодом/теплом і енергоспоживання у відповідних режимах.
Експерти рекомендують вибирати інверторні кондиціонери, навіть якщо використовувати їх в якості обігрівача не планується – це більш економічна, енергоефективна техніка. На https://air-conditioner.ua/uk/ можна вивчити та порівняти характеристики різних моделей.