Первозванівський і Аджамський заклади освіти посіли призові місця у Всеукраїнському проєкті «Мішечок», пошивши 4 444 екоторбинки.
Про це Першій електронній газеті повідомив організатор – Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World».
КЗ «Первозванівське НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ДНЗ» посів друге місце. Місцеві школярі виготовили 2509 мішечків і отримали в подарунок набір для вітамінізації кожного учня та баки для сортування сміття.
«Оскільки до пошиття торбинок долучилися 145 учнів, для створення такої великої кількості довелося докласти багато зусиль. Шили мішечки і вдома, і на уроках праці, і після занять, і на гуртках. Було багато учнів, що приносили понад 100 мішечків. Учень 6 класу Бондаренко Антон з родиною пошили понад 150 мішечків, учениця 1 класу Нагаєва Злата – 148 мішечків, а учень 6 класу Петренко Микола – 143 мішечки. Кожного тижня підбивали підсумки й ставили нову ціль. Спочатку планувалось пошити 1000 торбинок, потім 2000, а в результаті вийшло 2509 мішечків» – розповіла координаторка школи Нагаєва Олена.
Частину екоторб школа безкоштовно передасть у місцеві магазини на заміну пакетам. Решту розіграють в лотерею під час благодійного ярмарку цього тижня. За виручені кошти планують придбати баки для сортування сміття в селі.
Другим фіналістом проєкту став Аджамський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, учні якого пошили 1935 мішечків. Завідуюча шкільною бібліотекою навіть принесла власну швейну машинку. Учні 9-Б та 10-Б класів стали рекордсменами школи, пошивши по більш ніж 140 торбинок. Місцеві школярі вже налаштовуються, щоб настіпного року теж вийти у фінал, а можливо й перемогти.
Всього участь у проєкті взяли понад сімсот учнів із 12 шкіл з усією Кіровоградщини, пошивши разом 4885 екоторбинок. А загалом в Україні до пошиття екоторб долучилася 21 тисяча учнів із 313 навчальних закладів. Разом вони пошили 47 269 мішечків.
Нагадаємо, півсотні школярів із Кіровоградщини отримають премії від обласної влади.
Читайте також: Відомий телеведучий Костянтин Грубич шукав на Кіровоградщині автентичні рецепти