Сьогодні, 9 листопада, відзначають День української писемності та мови. Свято було запроваджено у 1997 році, коли Президент України Леонід Кучма видав Указ №1241/97 “Про День української писемності та мови”.
“5 канал” підібрав найкращі вислови про мову:
- “Мов поганих не існує в світі, Є лише погані язики” – Анатолій Бортняк.
- “Доля української мови – то є водночас й доля української держави й нації” – Ігор Лосєв.
- “Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу” – Ліна Костенко.
- “Стан державної мови, рівень володіння нею, поширеність у різних сферах життя – усе це показник цивілізованості суспільства” – Олександр Пономарів.
- “Мова росте елементарно, разом з душею народу” – Іван Франко.
- “Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня, інтелектуальна і мислительська діяльність народу” – Олександр Олесь.
- “Мова – втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови…” – Максим Рильський
Читайте також: Український радіодиктант національної єдності писатимуть ще у 10 країнах світу
Також за православним календарем це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
Додамо, що традиційно в День української писемності та мови покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, та стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, в якому беруть участь понад 5 млн осіб із 20 країн світу.
Читайте також: Мовний моніторинг у Кропивницькому українізував 23 заклади харчування