Минулої доби обстановка у районі проведення АТО загострилася. Противник на всіх напрямках обстрілював позиції Збройних Сил України із заборонених мінськими домовленостями мінометів різних калібрів, загалом випустивши 45 мін.
Інформує ІАЦ РНБО.
Нагадаємо, 16 жовтня в зоні АТО підірвався на розтяжці військовий 17 ОМПБ із селища Нового Андрій Іванович Беспалов. Прощання із військовим відбудеться завтра, 19 жовтня, о 10:00 біля його будинку – вул. Металургів, 36. Військового поховають на Алеї Слави Рівнянського кладовища.
Загалом минулої доби по всій лінії зіткнення противник провів 44 обстріли позицій Збройних Сил України, із яких 43 були прицільними. У переважній більшості випадків українські військовослужбовці відкривали адекватний вогонь у відповідь із зброї, не забороненої Мінськими домовленостями.
На жаль, унаслідок бойових дій двоє захисників України загинули і четверо зазнали поранень.
Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким військовослужбовців, які віддали життя за Україну.
Луганський напрямок
Починаючи з 20-ї години вечора, протягом двох годин окупанти провели потужний прицільний обстріл наших позицій поблизу Новоолександрівки. Ворог застосовував озброєння БМП, стрілецьку зброю та 82-мм міномети, випустивши 14 снарядів.
Також пізно ввечері окупанти обстріляли Кримське та Попасну із гранатометів та стрілецької зброї. Щоразу українські військовослужбовці відкривали вогонь у відповідь із зброї, не забороненої Мінськими домовленостями.
Про це заявив сьогодні на традиційному щоденному брифінгу речник Міністерства оборони України з питань АТО полковник Андрій Лисенко.
Донецький напрямок
Тут ситуація залишалася найбільш напруженою. Російсько-окупаційні війська здійснили 29 обстрілів наших військ. Майже кожного разу українські воїни були вимушені відповідати противнику вогнем із гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
Так, після 15-ї години противник двічі обстріляв наші позиції поблизу Зайцевого із 120-мм мінометів, загалом випустивши 19 мін. Також ворог обстрілював наших воїнів з ПТРК, гранатометів різних типів та стрілецької зброї.
Крім того, противник 6 разів обстріляв наші опорні пункти неподалік Авдіївки, тричі – поблизу шахти Бутівки та Кам’янки, двічі – неподалік Пісків, застосовуючи при цьому гранатомети та стрілецьку зброю.
Приморський напрямок
Незаконні збройні формування здійснили 12 прицільних обстрілів опорних пунктів наших підрозділів.
У районі Гнутового окупанти випустили по наших позиціях 6 мін калібру 120-мм. Також ворог обстріляв з 82-мм мінометів наші опорні пункти поблизу Мар’їнки та Лебединського, випустивши по 3 міни.
Пізно ввечері противник обстріляв українські позиції неподалік Новотроїцького з БМП та станкового гранатомету.
Також окупанти обстрілювали наших військових із гранатометів різних типів та стрілецької зброї поблизу Водяного, Широкиного, Талаківки та Павлополя.
На кожен із ворожих обстрілів українські військовослужбовці давали жорстку відповідь із станкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та легкої стрілецької зброї.
Інформація Головного управління розвідки
Командування російських окупаційних військ продовжує здійснювати заходи, спрямовані на посилення контррозвідувального режиму на окупованій території, щодо виявлення серед місцевих жителів осіб, не лояльних до окупаційної влади.
Зокрема, у населених пунктах збільшилась кількість мобільних патрулів з числа представників т.зв. «поліції та МДБ ДНР», які проводять перевірку автотранспорту та пасажирів. Відмічається, що під час перевірки громадян їх мобільні телефони фіксуються, а ІМЕІ-коди звіряються з базою даних, до якої патрулі мають оперативний доступ.
З метою приховування небойових втрат від комісії 8 армії Південного військового округу ЗС РФ, яка зараз працює у т.зв. першому і другому армійських корпусах, ватажки направляють поранених та тіла загиблих військовослужбовців до цивільних лікарень без документів та знаків розрізнення. Такі заходи вживаються з метою унеможливлення їх ідентифікації та уникнення відповідальності і виплати коштів їх родинам.
В оперативно-тактичному угрупованні «Луганськ» відбулося тренування снайперів окремої гірсько-штурмової бригади
Військовослужбовці відпрацювали непомітний підхід до цілі, облаштування позицій, а також здійснення влучного пострілу з урахуванням напрямку, швидкості вітру тощо.
Усі снайпери бригади показали високий рівень бойового вишколу.
На Донеччині триває черговий етап змагань на кращу артилерійську батарею Сухопутних військ Збройних Сил України
Метою змагань є підвищення професійного рівня особового складу, відпрацювання практичних навичок ведення стрільби, організації бойових дій та їх всебічного забезпечення.
У ході конкурсу оцінюється злагодженість батарей, практичні навички офіцерів у виконанні вогневих завдань з бойовою стрільбою, готовність обслуг до фізичних навантажень тощо.
Фінал конкурсу на кращу артилерійську батарею Сухопутних військ Збройних Сил України відбудеться наприкінці жовтня на полігоні «Дівички» у Київській області.
Робота груп цивільно-військового співробітництва
Офіцери групи цивільно-військового співробітництва «Петропавлівка» на Луганщині доставили дитячій бібліотеці селища 200 кг лінолеуму та плінтусів з міста Щастя.
Навчально-виховальному комплексу у селі Артема військовослужбовці передали майже 100 кг харчових продуктів.
Група цивільно-військового співробітництва «Бердянське» передала підрозділам Збройних Сил України на передову понад 450 кг гуманітарної допомоги, зібраної Самообороною Львівщини. Зокрема, захисники України отримали продукти харчування, засоби гігієни, теплі речі та привітальні листівки від школярів.
Офіцери групи цивільно-військового співробітництва «Світлодарськ» доставили малозабезпеченим сім’ям селища Луганського Донецької області, які мешкають на лінії розмежування, хліб, крупи, цукор, рибні консерви, згущене молоко та бутильовану воду.
На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені Гетьмана Сагайдачного розпочався черговий цикл підготовки українських підрозділів за участю іноземних військових інструкторів
Участь у підготовці українських військовослужбовців беруть інструктори збройних сил США, Канади, Великобританії, Данії, Литви та Польщі.
Цього разу навчальний процес повністю вестимуть українські інструктори. Іноземні колеги спостерігатимуть за їх діями та в разі необхідності надаватимуть допомогу.
З початку підготовки у 2015 році у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки вже пройшли вишкіл вісім батальйонів Збройних Сил України та три батальйони Національної гвардії.
За інформацією, підготовленою Міністерством оборони України