Незабаром у Кропивницькому на частоті 100,5 МГц почне трансляцію 100% україномовне музичне радіо «Країна ФМ».
Про це повідомляється на сайті Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.
16 березня Національна рада підбила підсумки конкурсу на мовлення на 16 радіоканалах в 11 областях, оголошеного 14 грудня 2016 року, основною умовою якого було 100-відсоткове ведення передач і трансляція музичних творів українською мовою. 15 частот на конкурсі виграла радіостанція «Країна ФМ», одну – «Радіо Один».
На конкурс були подані заяви від 6 претендентів: ТОВ «Телерадіокомпанія «Українське музичне мовлення», м. Київ («Радіо Один»); ПРАТ «Радіокомпанія «Гала», м. Київ («Країна ФМ»); КП «Павлоградська телерадіокомпанія» Павлоградської міської ради, м. Павлоград Дніпропетровської обл. («ПТРК»); ТОВ «Регіональна телерадіокомпанія «МІР-ТВ», м. Тернівка Дніпропетровської обл. («ДНІПРО»); ТОВ «Рекламно-інформаційне агентство «Бліц», м. Біла Церква Київської обл. («БЛІЦ-FM»); КУ – Редакція міськрайонного радіомовлення «Радіо – Лубни», м. Лубни Полтавської обл. (фрагмент пісні «Про Лубни», слова М. Проніна, музика В. Дружиніна).
Усі претенденти презентували свої програмні концепції, розповіли про те, як будуть реалізовувати творчі плани, та про фінансові можливості забезпечення мовлення.
Найбільш аргументованою і докладною була презентація «Країни ФМ», оскільки більшість програм, про які розповідав програмний директор компанії Роман Давидов, уже звучать в ефірі мовника. Окрім музичних передач, радіостанція має культурологічні, освітні, спортивні програми. Позитивним і чи не єдиним у вітчизняному радіопросторі фактом є наявність в ефірі мовника передачі для дитячої аудиторії. До того ж компанія проводить низку заходів саме для наймолодших своїх слухачів поза ефіром. Наприклад, запущено перший україномовний youtube-канал, у якого аудиторія щодня збільшується. Як стверджують представники мовника, майже всі прем’єри українських музикантів звучать саме на цьому радіо. З того часу, як у листопаді 2016 року компанія внесла кардинальні зміни в програмну концепцію чинної ліцензії, взявши на себе зобов’язання забезпечувати в ефірі 100 відсотків української музики і мови, всі програмні проекти були реалізовані. Мовник співпрацює з багатьма музичними брендами і продюсерськими центрами, культурологічними і науковими закладами. Радіостанція започаткувала премію для вітчизняних авторів і виконавців «Хвиля країни».
Також представник акціонера «Країни ФМ» Христо Грозєв розповів, що подібні національні музичні формати успішно реалізовані в багатьох європейських країнах, і їх рейтинги досить високі. Однак для того, щоб інвестиції окупилися, необхідно від 5 до 7 років, тому, за його словами, повідомлення у ЗМІ, що ця компанія буде продаватися, не відповідають дійсності.
Про намір перейти від інтернет-радіо до ефірного мовлення розповіли представники «Радіо Один». Вони розповіли, що хотіли б створити мережу, яка матиме також і локальне спрямування, тобто доносити до своїх слухачів і регіональну інформацію, ту, яка актуальна для місцевих мешканців. Було заявлено, що компанія має намір створити багато цікавих програм, але на разі у їхньому мовленні є лише три нетривалі міжпрограмки.
У більшості членів Національної ради виникли сумніви щодо можливостей забезпечення цілодобового мовлення та фінансової спроможності місцевих радіомовників – учасників конкурсу.
За підсумками голосування переможцями конкурсу стали:
– ТОВ «Телерадіокомпанія «Українське музичне мовлення» – позивний «Радіо Один», яке отримало частоту 100,1 МГц у Підгайцях Волинської області;
– ПРАТ «Радіокомпанія «Гала» – позивний «Країна ФМ», яке мовитиме на таких частотах:
99,9 МГц у Нікополі Дніпропетровської області, 100,2 МГц у Павлограді Дніпропетровської області, 90,9 МГц у Бердянську Запорізької області, 99,6 МГц у Мелітополі Запорізької області, 107,2 МГц у Білій Церкві Київської області, 106,9 МГц у Вознесенську Миколаївської області, 100,5 МГц у Кропивницькому, 98,8 МГц у Миколаєві, 107,6 МГц у Лубнах Полтавської області, 98,7 МГц у Полтаві, 100,8 МГц у Сумах, 100,1 МГц у Хмельницькому, 105,9 МГц у Жашкові Черкаської області, 104,9 МГц в Умані Черкаської області, 104,8 МГц у Прилуках Чернігівської області.
Упродовж усього терміну дії ліцензії мовлення на зазначених частотах має здійснюватися без зміни програмної концепції.
Ретрансляція програм і використання позивних інших мовників – заборонені. Обсяг мовлення на всіх частотах – 24 години на добу.
Отже, враховуючи, що «Країна ФМ» до конкурсу мала ліцензії на мовлення в 11 населених пунктах, віднині її мережа охопить 26 українських міст.
Члени Національної ради, пояснюючи мотивацію свого голосування, зазначили, що формат цього конкурсу саме і передбачав створення ФМ-мережі україномовного музичного радіо. «Радіо Один», яке уперше брало участь у конкурсі, але вже організувало радіомовлення на п’яти КПВВ у зоні проведення АТО, отримало можливість розпочати ефірне мовлення у Волинській області.
Після цього конкурсного відбору будуть інші, бо Національна рада постійно замовляє в УДЦР прорахунок нових частот. Планується, що до кінця квітня буде оголошено новий конкурс. Стратегічним для Національної ради лишається завдання побудови ще двох мереж для суспільного мовника, його програм «Промінь» і «Культура». Це завдання є в Плані розвитку національного телерадіоінформаційного простору, і воно буде виконано, адже після вимкнення аналогового телевізійного мовлення вивільниться низка радіочастот.
У найближчих планах, сказав стосовно цього член Національної ради Сергій Костинський, «запуск мовлення першого каналу Українського радіо на частоті 873 кГц в Часовому Яру на всю територію проведення АТО з потужністю передавача до 50 кВт».
Заступник голови Національної ради Уляна Фещук, звертаючись до представників місцевих мовників, які брали участь у конкурсі, зазначила: «Місцевим радіостанціям не варто надто розчаровуватись, тому що ті презентації, які ви бачили на засіданні, це передусім досвід».
Для надання можливостей мовити у своїй місцевості реалізовується, зокрема, і проект «Мовлення громад», для локальних радіостанцій з використання малопотужних передавачів.
Про підтримку регіональних компаній сказала і перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк: «Ми щиро зацікавлені, щоб ви мали можливість розвивати ті напрями, у яких ви справді маєте потребу». На її думку, радіостанція, яка здобула на цьому конкурсі право мовити в 15 містах, своїм контентом уже довела власну успішність, і немає сумніву в тому, що «Країна ФМ» і надалі буде розвиватися.
Краще напишіть, що в Кіровоградській області, незабаром перестане працювати аналогове телебачення.
Нарешті, дуже добре, бажаю успіху.
та невже.Нарешті в Україні з”явиться радіо з укранськими піснями.Ви сер”ёзно?Могли б ще років з 100 послухати какцапське радіо