Третю добу у Світловодську приватні перевізники беруть плату за проїзд у маршрутних таксі міста у розмірі 5 грн замість визначених 3,50 грн. Зміна вартості проїзду не була погоджена міською владою. А перевізники “переобладнали” свої маршрутні таксі у транспорт “спеціального перевезення”. Для “безболісного” впровадження нових тарифів, перевізники садять “підставних” людей у маршрутки.
Починаючи з 10 лютого у Світловодську за звичними маршрутами їздить громадський транспорт із табличками «спеціальні перевезення», у яких плата за проїзд складає 5 грн замість визначеного тарифу в 3,5 грн.
Із проханням роз’яснити ситуацію Перша електронна звернулася до секретаря Світловодської міської ради Юрія Сап’янова.
«У місті здійснюють перевезення автобуси, які були закріплені за відповідним маршрутом, мають свої номера і належать певному підприємству. Вони мають перевозити пасажирів за тарифом у 3,5 грн. Але хитрі ділки на ті ж маршрути наклеїли повідомлення про «спеціальні перевезення» і вимагають від людей сплачувати по 5 грн за проїзд у громадському транспорті, хоча законодавство зовсім по іншому регулює спеціальні перевезення. Маршрутки з такими табличками, без відповідного договору, не мають права просто так підбирати пасажирів на зупинках. Звісно, що ніхто ніяких договорів не підписував», – повідомив Юрій Сап’янов.
Секретар Світловодської міськради додає, що він два дні інспектував маршрути як посадова особа і переконався у незаконності дій місцевих перевізників. Ситуація із завищеною платою за проїзд продовжується до сьогодні. Окрім того, за словами Юрія Сап’янова, для “безболісного” впровадження нових тарифів, перевізники садять “підставних” людей у маршрутки. Коли пересічний містянин відмовляється платити 5 грн, “актор” пропонує доплатити з власних коштів різницю, аби водій не працював у збиток, адже не він ці ціни призначав:
«Перевізники розробили таку схему: під виглядом звичайних пасажирів у маршрутках їздить дружина або приятель водія, і коли хтось відмовляється платити 5 грн, «добродушні» містяни кажуть, що за власний рахунок доплатять різницю. Звичайно, довірливій людині стає соромно і вона дістає 5 грн, щоб оплатити проїзд. За цими фактами я зареєстрував заяву в поліцію, здійснив дзвінок на “гарячу лінію” очільника ОДА, повідомив колег. Деякі депутати проводять роз’яснювальну роботу серед населення у маршрутках та на зупинках громадського транспорту. Але це лише “точкові” заходи, проблему необхідно вирішувати комплексно».
Юрій Сап’янов наголосив на тому, що боротьбу з недобросовісними перевізниками необхідно вести спільними зусиллями правоохоронних органів та влади – без цього порушення законодавства затягнеться до нескінченності.
«Депутати включилися в цей процес і проводять роз’яснення на місцях, але у справу повинні втрутитися правоохоронні органи та інспекція по цінам. І звичайно, поки продовжуватиметься бездіяльність виконавчої влади, вирішити питання буде неможливо».