Близько півсотні кропивничан зібралися на площі перед міської радою з вимогою до депутатів підтримати проект рішення про заборону омолоджувальної обрізки дерев до кінця 2019 року. За словами активістів, так звана варварська обрізка “до стовпа” приносить місту матеріальні та екологічні збитки.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
“Подібні рішення вже прийняті у Львові та Києві, бо там люди зрозуміли, що така обрізка шкодить деревам. Ми хочемо, аби депутати і в нас підтримали цю ініціативу, – говорить голова ГО “Озеленення Кропивницький” Надія Паливода. – До прикладу, 6 років тому вздовж центральної вулиці обрізали липи. Дерева наче і відросли, але зараз усі вони хворі й уражені грибком, хоча могли жити десятки років. Після такої обрізки дерева вже потрібно спилювати. Це все збитки для міста: викорчувати пеньок, посадити нове дерево і виростити його. Окрім того, маємо ще екологічні втрати. Самі себе позбавляємо кисню і затінку дерев”.
Надія Паливода додала, що мова не йде про заборону всієї обрізки. Видалення аварійних, сухих та тих гілок, які заважають руху автомобілів чи людей, і далі буде проводитися.
Окрім того, активісти закликають депутатів розробити положення про правила обрізки дерев.
Нагадаємо, активісти групи «За справедливість і закон» міської Громадської ради вимагають покарати КП «Єлізавета» за варварську обрізку дерев у парку Перемоги. Із відповідною заявою активісти звернулися до керівника обласної екологічної інспекції. На думку представників Громадської ради, підрядна організація, яка проводила обрізку дерев, грубо порушила законодавство і прирекла на загибель понад тисячу дерев у парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва місцевого значення.
Читайте також:
- Озеленити не можна спиляти: чому у Кропивницькому “калічать” дерева
- “Дерева нищать люди з глибокою душевною травмою” – кропивницька активістка Надія Паливода
- Кропивницький дендроцид: еко-активісти та влада не можуть знайти спільну мову