Важливо

На Кіровоградщині жінка заборгувала аліментів на 130 тисяч гривень

скріншот із відео

39-річна жителька Кіровоградщини направлена на суспільно корисні роботи через борги на утримання трьох дітей. По дві години щодня Оксана Савенко мете вулиці рідного села, рубає дрова та прибирає цвинтар. Все це вона має робити аби відпрацювати борг за аліменти у 130 тисяч гривень.

Про це йдеться у сюжеті “ТСН“, повідомляє Перша електронна газета.

У цей час старша донька, якій має піти частина цих грошей, няньчить удома півторарічного Богдана та п‘ятимісячну Міланку – маминих дітей від нового шлюбу.

“Відпрацьовуємо. Півдня на дітей, півдня на роботу”, – каже матір.

Її позбавили прав на трьох старших доньок сім років тому через пиятику, дівчат віддали під опіку старшій сестрі жінки. Та подала заяву на аліменти, щоб у разі їх несплати отримувати від держави допомогу.

“Вони їздили, довго умовляли. Я не хотіла їх брати. Брат зразу відмовився. І мені дали який стос документів, я здаю в соцзабез і все”, – розповіла сестра Тетяна Оганисян.

Згодом Оксана взялася за розум, вийшла заміж і народила ще двох малюків. Нині жінка міркує, як повернути в родину і старших, але за цей час назбирала борг у 130 тисяч гривень. Жодного доходу вона не має, тому за рішенням суду мусить відпрацьовувати аліменти на громадських роботах. За 120 годин праці вона заробить 2400 гривень.

“Повністю вона не зможе сплатити, відпрацювавши 120 годин суспільно-корисних робіт. Можливо, ще будемо направляти до суду”, – твердить провідний інспектор сектору пробації Анатолій Кунтиш.

Новий строк відпрацювання присуджуватимуть щопівроку. Щоби сплатити весь борг, знадобиться не менше 13 років. У сільраді приголомшені, адже гроші жінки вимушені платити зі свого і без того невеликого бюджету.

“Ми не зможемо постійно брати таких людей на суспільно корисні роботи. Нам потрібні кошти на інше: у нас є дороги, освітлення треба робити, садик вести. Користі нам від цього багато немає – ми тільки повинні шукати кошти, щоб оплатити ці роботи. А цих людей, вони нам зайва обуза на нашу шию”, – зізнається голова Червоновершківської сільської ради Світлана Назарян.

На скарги сільради в обласному управлінні юстиції радять знайти Оксані постійну роботу – тоді, мовляв, жінка і борг швидше віддасть, і тягарем не буде.

“Думаю, що після такого випадку звернуть увагу і органи місцевої влади, що її необхідно працевлаштувати, можливо, звичайним шляхом, а не шляхом складання протоколу. Просто вона буде заробляти гроші, а відраховуватися з її заробітної плати не більше 50%”, – пояснив начальник обласного управління юстиції Вадим Гуцул.

Проте в невеличкому селі вільної роботи немає, а в суди передали нові подібні справи. І що робити з сотнями нових боржників, у селах області не розуміють.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар