Важливо

4G вже близько. Що і коли отримають абоненти

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram
© 112.ua

Мобільні оператори “Київстар”, Vodafone та lifecell купили ліцензії на зв’язок 4G в діапазоні 1800 МГц. Тепер зв’язок четвертого покоління з’явиться в усіх великих населених пунктах України.

Коли саме це станеться, хто і як зможе користуватися 4G, пояснює Перша електронна газета за матеріалами Економічної правди.

6 березня мобільні оператори “Київстар”, Vodafone, lifecell купили ліцензії на зв’язок 4G в діапазоні 1800 МГц. Це найпопулярніші в світі радіочастоти для зв’язку четвертого покоління.

Від їх продажу бюджет України отримав 5,43 млрд грн. Для порівняння, від продажу радіочастот в діапазоні 2600 МГц 31 січня 2018 року бюджет отримав 2,45 млрд грн. У 2015 році від продажу ліцензій на 3G в діапазоні 2100 МГц в держскарбницю надійшло 8,78 млрд грн.

Цього разу за кожен з трьох лотів частот в діапазоні 1800 МГц розгорнулася запекла торгівля між “Київстар” і Vodafone. В результаті вартість кожного лота виросла в 2-3 рази. Таким чином, аукціон приніс до бюджету на 1,45 млрд грн більше від стартової ціни.

За словами Петра Порошенка, який відвідав аукціон в самий розпал торгів, мобільні оператори інвестують ще 20 млрд грн у розвиток мережі 4G. У розвиток 3G, сказав Порошенко, оператори інвестували 26 млрд грн.

Чим 4G відрізняється від 3G

Якщо порівнювати мобільний зв’язок 4G і 3G, то в мережі 4G:

  1. Швидкість передачі даних вища приблизно у 6,5 разів;
  2. У 2,5 рази менше час очікування відкриття інтернет-сторінок;
  3. У 10 разів більше ємність мережі, тобто кількість абонентів, які можуть одночасно підключатися до інтернету на високій швидкості;
  4. Вища стабільність з’єднання;

У результаті істотно підвищиться якість голосового і відео зв’язку в ОТТ сервісах, як Skype, Messenger, Viber та ін.

Коли і де 4G почне працювати в Україні

Під час виступу на аукціоні Президент висловив надію, що мобільний зв’язок 4G запустять в Києві протягом декількох місяців, а в більшості обласних центрів – протягом 2018 року.

У компанії Vodafone також говорять, що перші запуски 4G почнуться навесні.

“Повноцінне покриття буде активно розвиватися з липня, після отримання ліцензії в діапазоні 1,8 ГГц”, – написано на сайті компанії.

Традиційно, як і в випадку з запуском 3G, мобільний зв’язок 4G спочатку з’явиться у найбільших містах України – Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі, Львові. Всього на повноцінне розгортання мережі 4G операторам відведено 4 роки.

Втім, варто враховувати, що 4G не буде доступна за межами населених пунктів міського типу і на автодорогах. Також не можна говорити, про те, що територія країни буде повністю покрита зв’язком четвертого покоління. Для цього потрібно будувати мережу на частотах 450-900 МГц.

Як почати користуватися зв’язком 4G

Перше. Перевірити, чи підтримує смартфон і SIM-карта зв’язок 4G.

Для того, щоб користуватися зв’язком 4G, потрібен смартфон з підтримкою 4G і спеціальна SIM-карта, яка називається USIM.

Як перевірити, чи підтримує 4G телефон і SIM-карта:

Київстар

Перевірити SIM-карту: на телефоні набрати код * 245 * 4 #

Перевірити телефон: на телефоні набрати код * 245 * 5 #

Vodafone

Перевірити SIM-карту і телефон: на телефоні набрати код: * 222 #

lifecell

Перевірити SIM-карту і телефон: зателефонувати в колл-центр за номером 5433 або в додатку “Mій lifecell”, попередньо обновивши його.

Друге. Замінити SIM-карту і смартфон

Замінити SIM-карту на USIM можна в найближчому фірмовому магазині мобільного оператора. Для цього про всяк випадок краще взяти з собою паспорт. “Київстар” і Vodafone змінюють SIM-карту безкоштовно. У lifecell заміна коштує 30 грн.

Замінити смартфон. За даними мобільних операторів, сьогодні в Україні приблизно 15-20% смартфонів підтримують зв’язок 4G.

Тим часом, більшість нових смартфонів на полицях магазинів підтримують зв’язок четвертого покоління. Ціна на такі гаджети стартує від 1300 грн.

Вибираючи новий смартфон “під 4G”, обов’язково потрібно перевірити, чи підтримує він частоти діапазонів 1800 МГц і 2600 МГц. У міжнародній класифікації дані частоти позначають як Band 3 і Band 7 або як b3 і b7.

Скільки буде коштувати 4G

У компанії Vodafone стверджують, що після запуску 4G інтернетом можна буде користуватися в рамках поточного тарифу. Іншими словами, купувати новий тарифний пакет не доведеться.

Варто нагадати, що така логіка була реалізована “Київстар”, Vodafone та lifecell після запуску 3G.

З іншого боку, через півроку-рік після початку запуску 4G варто чекати збільшення тарифів на мобільний зв’язок на 20-40%. Мобільні оператори інвестують в розвиток зв’язку четвертого покоління мільярди гривень, які вони, безсумнівно, мають намір повернути в перспективі 2-3 років.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*