Важливо

Через здорожчання дизпалива Електротранс замінив тендер на купівлю пального для нових автобусів

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

У понеділок, 26 вересня, кропивницьке комунальне підприємство “Електротранс” відмінило тендер на закупівлю талонів на 40 тис. літрів дизпалива для нових автобусів, який 19 вересня був оголошений у системі ProZorro. Натомість наступного дня було оголошено про нову процедуру закупівлі, але вже з вищою очікуваною вартістю – замість 820 тис. грн у новому тендері вказано вже 960 тис. грн. Основною причиною такої заміни стало підвищення цін на дизпаливо в Україні. 

Як пояснив Першій електронній газеті керівник КП “Електротранс” Олександр Луценко, є декілька причин відміни попереднього і оголошення нового тендеру.

“На час відміни у нас не було коштів. Ми скасували тендер і у цей же день стало відомо, що кошти таки будуть виділені. Далі ми вивчили ситуацію, і виявили, що зараз почалося здорожчання пального. Той тендер був приречений, він би не відбувся. Нам дуже багато задавали питань по ціні, але ми змінити нічого вже не могли”, – розповів керівник комунального підприємства.

Олександр Луценко підтвердив, що це дизпаливо закупляють для виходу на маршрути нових великогабаритних автобусів МАЗ, які Електротранс придбав у кількості 20 штук. За його словами, цього палива має вистачити на місяць курсування автобусів.

У попередньому тендері КП “Електротранс” планувало закупити талони на 40 тис. літрів дизпалива із очікуваною вартістю у 820 тис. грн. Тобто ціна одного літра дизпалива мала би бути не більшою за 21,5 грн/літр. На сьогоднішній день, такої ціни на ринку палива не може запропонувати жоден постачальник.

Так, згідно із даними на сайті avtomaniya.com, ціна дизпалива в Україні стартує від 22,8 грн/літр, а у більшості регіонів складає понад 23 грн/літр. Зокрема на Кіровоградщині – 23,35 грн/літр.

А за даними сайту finance.i.ua, середня ціна дизпалива на Кіровоградщині нині складає 23,67 грн/літр.

У новому тендері на закупівлю талонів на 40 тис. літрів дизпалива, який КП “Електротранс” оголосило учора, 27 вересня, вказано очікувану вартість 960 тис. грн. Тобто у закупівлю закладена максимальна ціна дизпалива на рівні 24 грн/літр. При такому розкладі постачальники мають майданчик для пониження ціни, а значить і для конкурентних торгів.

Зазначимо, що в умовах тендеру вказано номінал талонів на дизпаливо – 10, 20, 30, 40 л. Крім того, постачальник повинен мати не менше 2-х АЗС на території міста Кропивницький на відстані не більше 8 км від адреси покупця. А КП “Електротранс” розташоване на просп. Університетський, 3.

До 6 жовтня постачальники мають час для подання своїх пропозицій, а після 3 жовтня буде призначено аукціон в системі ProZorro.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

2 коментаря до Через здорожчання дизпалива Електротранс замінив тендер на купівлю пального для нових автобусів

  1. С такой ценой на заправку какая будет стоимость проезда?
    Так как маршрутки заправляются за свои деньги Вам не выгодно?
    посмотрим на этот беспредел.

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*