“Світанок” у Швейцарії. Як танцюристи із Кропивницького конкурували з Ziferblatom у Цюріху

Кропивницький ансамбль танцю “Світанок” спільно з оркестром народних інструментів “Степограй” виступили на Днях української культури в Базелі (Швейцарія) та дали концерт у Варшаві. Виступи були настільки успішними, що кропивницькі митці ледь не затьмарили увагу до представників України на пісенному конкурсі “Євробачення” – гурту Ziferblat. 

Про це під час прес-конференції розповіли начальниця управління культури Кропивницької міськради Анна Пруссова, керівники ансамблю “Світанок” Максим Печененко та оркестру народних інструментів “Степограй” Віталій Негребецький. 

Результати співпраці “Світанку” та оркестру “Степограй” глядачі могли вперше побачити цього року під час творчого звіту на початку березня (він відбувся на сцені Театру корифеїв). Завдяки активності керівника “Світанку” Максима Печененка про колектив дізналися представники посольства України у Швейцарії, а згодом до Кропивницької міської ради надійшло офіційне запрошення представити українську культуру для української діаспори і місцевих жителів Цюриха.

Анна Пруссова зазначає: після отримання запрошення почалась клопітка робота з виділення фінансування і організаційної підготовки до поїздки, адже саме тоді Мінкульт змінив правила перетину кордону для творчих колективів (із 45 учасників поїздки 11 – військовозобов’язані). Кошти на мандрівку виділили з бюджету міської ради, долучились до організації і батьки танцюристів.

 

2

1

За словами Максима Печененка, формат концертної програми адаптували до реальної дійсності.

“Танцювати просто веселі танці я ввжаю недоцільним і мені здається, що зараз програма будь-якого творчого колективу має складатись з номерів, які розповідають про сьогодення. Ми створили програму “Україна – країна надії, віри і стійкості”. Перше відділення програми – про початок війни, біль, страх. Друга половина – це про надію і віру, упевненість у Перемозі. Концерт складався з 11 номерів, проте програма була не суто концертна, а театралізована. З перших хвилин дійства глядачі не стримували емоцій, я бачив, як узалі люди плакали. Інколи мені дорікають, мовляв навіщо ви робите концерти для діаспори, “вони втекли і їм так добре”. Не добре  їм там! Мене турбують діти, які є укранцями незважаючи на те, що виїхали з України. Якщо діти не будуть бачити українського і якщо воно не буде їм цікаве, вони перестануть бути нашими співгромадянами. Ось моя відповідь, навіщо концерти українських колективів за кордоном”, – поділився відвертістю Максим Печененко. 

3

 

Що стосується участі колективів у Днях української культури в Базелі (спочатку у планах було лише два концерти – у Цюриху і у Варшаві), то цей концерт і знайомство з гуртом Ziferblat були фактично спонтанними.

“Поїздка у Швейцарію відкладали тричі, коли я побачив, що остаточна дата концерту в Цюриху припадає на дні конкурсу Євробачення, я написав команді Ziferblat про можливу співпрацю. Коли наш автобув був майже на кордоні Німеччини і Швейцарії, організатори написли, що ми зможемо виступити в Базелі в рамках Днів української культури.

Кропивницькі колективи були “вишенькою на торті” після пресконференції учасників гурту “Циферблат” та концертної програми. Дуже приємно було зустріти багато українців з усієї Швейцарії, Німеччини, Італії, відчувати від них слова підтримки та овації після виступу. За словами організаторів (вони надіслали нам голосове повідомлення, коли ми вже їхали в автобусі), такої потужної концертної програми вони ще не бачили”, – розповів Максим Печененко. 

 

image

 

З гарними емоціями “Світанок” разом із “Степограєм” поїхали готуватись до головного виступу – в Цюрих. Ще приємніше стало, коли колективи дізнались, що деякі глядачі, один раз побувавши у Базелі, проїхали 250 км за “Світанком” у  Цюрих, щоб знову побачити його виступ. 

Повертаючись із Швейцарії, “Світанок” виступив у Варшаві (Польща) на запрошення фольклорного колективу “Мазовше”, який Максим Печененко назвав “№1 у світі”.

5

За три роки, відколи почалась війна, колектив “Світанок” близько десяти разів виступав на закордонних сценах – в Австрії, Угорщині, Чехії, Литві, Латвії, Португалії, Фінляндії та інших країнах.  До речі, під час поїздки до Швейцарії команда “Світанку” здіснила ще одну благородну місію: передала україномовну дитячу літературу до швейцарських шкіл, в яких навчаються маленькі українці. Паралельно з концертами збирали і кошти на лікування батька двох танцівниць “Світанку”, тато яких бореться з онкохворобою (45 тисяч гривень Максим Печененко від імені колективу днями передасть мамі своїх вихованиць). 

 

4

 

Нагадаємо, автентика і сучасність: як у Кропивницькому День вишиванки відзначали

Читайте також: «Баба Єлька» створила дитячий пісенник з автентичними народними піснями

Поширити:

Залишити коментар: