
В Кіровоградській обласній філармонії розповіли про те, яким цьогоріч буде XXVIII фестиваль камерної та симфонічної музики “Травневі музичні зустрічі”.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Музичне свято у філармонії почнеться 7 травня о 18.00 виступом нашої землячки Олени Єременко, яка нині проживає в Польщі, за участі камерного оркестру “Концертіно”.
Олена Єременко дивуватиме кропивницьку публіку грою на унікальному старовинному інструменті – нікельхарпі. Це шведський народний смичковий інструмент, схожий на скрипку із клавішами, який винайшли понад шістсот років тому. Олена Єременко народилась у Кропивницькому у творчій родині музикантів-скрипалів, більше десяти років живе у Варшаві, проте працює як мисткиня у різних країнах Європи.
За словами директорки обласної філармонії Наталі Агапеєвої, виступ Олени Єременко в обласній філармонії планували вже давно, проте щільний гастрольний графік музикантки завадив їй приїхати до Кропивницького раніше.
Уперше за довгий час традицію проведення концертів у рамках фестивалю відновлює дитяча філармонія.
17 травня відбудеться концерт за участю вихованці музичних шкіл міста. У концерті візьмуть участь учні музичної школи №1 імені Г. Нейгауза, музичної школи №2 імені Ю. Мейтуса музичної школи №3 та №4, дитячої школи мистецт м.Кропивницького. На сцену вийдуть переможці конкурсу “Паросток”, ансамбль скрипалів, юні саксофоністи, ансамбль шумових і народних інструментів. Родзинкою концерту стане спільне виконання фінальної пісні усіма хорами міста.
19 травня на глядачів чекає виступ академічного симвонічного оркестру з Черкаської обласної філармонії (диригент – заслужений діяч мистецтв України Олександр Дяченко). Черкащани привезуть до Кропивницького програму “Симфонічна музика: класика і сучасність”.
“Симфонічний оркестр – це завжди явище, тож ми з радістю будемо віншувати наших колег і очікуємо, що наша публіка отримає неймовірну насолоду від виступу черкащан. Це і радість для нас, і водночас і біль, тому що наша філармонія вже багато років не має змоги утримувати симфонічний оркестр і через брак фінансування, і через відсутність приміщення для репетицій. Симфонічний оркестр – це високий статус, вагомість, авторитетність”, – прокоментувала Наталя Агапеєва.
За словами очільниці філармонії, попри пережитий період пандемії та третій рік повномасштабного вторгнення колекти філармонії намагається розважальний компонент із терапевтичим.
“За останні п’ять років поменшало концертів, які ми можемо запропонувати публіці, ми розуміємо контексти, розуміємо, що дуже часто люди, які сидять у залі, просто не можуть слухати веселу музику чи пісні через особисті втрати та горе, яке принесла війна в Україну. Крім того, складно передбачити повітряні тривоги, які змушують нас переривати концерт і просити публіку пройти у сховище. Попри це ми віримо у зцілювальну силу мистецтва, чекаємо на своїх колег, які стали на захист України (11 осіб із колективу обласної філармонії нині служать в ЗСУ – ред.) і робимо все, щоб реанімувати душі, поранені війною”, – підсумувала Наталя Агапеєва.
Читайте також:
Залишити коментар: