
У бібліотеці імені Чижевського відбулося відкриття першої персональної виставки авторських робіт Тетяни Артеменко під назвою «Прикраси роблять жінку жінкою». Вона є майстринею творчого об’єднання “Єлисаветградський узвіз”, а її роботи вже встигли завоювати серця поціновувачів унікальних авторських прикрас.
Про це повідомляє Перша електорнна газета.
Творчий шлях майстрині
Свою творчу діяльність Тетяна розпочала ще в юному віці. Спочатку вона, як і будь-яка дівчинка, цікавилася біжутерією, плела іменні браслети під замовлення. «Це був тренд, що давав можливість трохи заробити», – згадує вона. Однак їй швидко набридло повторювати одне і те ж, оскільки не вистачало простору для творчості, де можна було б втілити власний смак, стиль і характер.
Пізніше майстриня пробувала себе у вишивці хрестиком, створювала картини з бісеру, але справжнє натхнення прийшло близько шести років тому.
«Я натрапила на прикрасу в інтернеті, яка мене зацікавила. Стало цікаво, як вона робиться, і я почала шукати майстер-класи інших майстрів, щоб вдосконалити свою майстерність», – розповідає пані Тетяна.
Вона придбала необхідні інструменти та матеріали і почала вдосконалювати свої навички.
«Звісно, було набито немало гуль, перш ніж я досягла якогось рівня», – додає жінка.
Унікальність робіт та матеріали
Майстриня виготовляє прикраси лише з якісних матеріалів.
«Я використовую недешеві матеріали – кристали, намистини, стрази, чеський бісер зі стійким покриттям, фурнітуру з неіржавіючої сталі, оксамит. Також працюю з природним камінням – бірюзою, агатами тощо», – зазначає Тетяна.
Роботи майстрині дуже різноманітні: від патріотичних виробів і жіночих оберегів до символічних брошок із особливим змістом. Вартість прикрас коливається від 120 до 1400 грн.
На запитання, чи має майстриня улюблену роботу, Тетяна відповіла:
«Найулюбленіша робота – та, яку я роблю зараз. Я завжди думаю, що що саме ця робота буде найулюбленішою, і так повторюється з кожною новою прикрасою», – ділиться Тетяна Артеменко.
За її словами, найцікавіші роботи – найскладніші: «Вони як дитя – ти знаєш, що воно народиться, але не знаєш, яким буде».
Процес створення прикрас
Зі слів майстрині, кожна робота починається з малюнка.
«Спочатку створюється ескіз, потім він переноситься на фетр або флізелін, і вже по ньому вишиваю або наклеюю прикраси», – пояснює майстриня.
Проте не завжди результат відповідає початковій задумці, інколи кінцевий матеріал виходить зовсім не таким, як задумувався спочатку. Джерела натхнення для Тетяни різноманітні.
«Дуже часто знаходжу ідеї в інтернеті або просто в повсякденному житті. Одного разу я просто побачила квітку будяка на зупинці, сфотографувала, намалювала та зробила брошку», – розповідає вона.
Час на створення прикраси залежить від складності.
«Деякі роботи виконуються швидко, а на деякі потрібен цілий день», – пояснює Тетяна.
Майстриня також приймає індивідуальні замовлення:
«Обговорюємо всі деталі, створюємо унікальну прикрасу для кожного клієнта».
Роботи Тетяни Артеменко є чудовим прикладом ручної праці, що наповнена позитивною енергетикою та індивідуальним стилем.
«Гарний автор – гарні роботи. Прикраси – це маленькі радощі життя», – зазначали відвідувачі виставки.
Тетяни активно просуває свої роботи через соціальні мережі та завдяки «сарафанному радіо». Майстриня впевнена: ручна робота – це не просто хобі, а справжнє мистецтво, що приносить красу і радість у життя кожної жінки.
Нагадаємо, чим займаються учасники “Творчої майстерні Баби Єльки” у Кропивницькому.
Читайте також: Одяг, що розповідає історії: «Баба Єлька» створила колекцію реплік на старовинне вбрання жителів Кіровоградщини
Олена Цюцюра, Перша електронна газета
Залишити коментар: