![photo_5278546177681386235_y](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2025/02/photo_5278546177681386235_y-678x381.jpg)
Учора, 8 лютого, у Кропивницькому відбувся друкарський ранок разом із художницею Анною Барановою, присвячений сучасним друкарським технікам та обговоренню UPE (Ukrainian Print Exchange) – українського обміну принтами (естампами).
Про це повідомляє Перша електронна газета.
UPE є щорічним міжнародним обміном естампами, заснований у 2016 році мисткинею Іриною Гвоздик та друкарською майстернею “НАПАПЕРІ”. Він відкритий для всіх охочих: професійних художників, студентів та новачків.
Кожний учасник надсилає лімітований тираж з 14 принтів заданого розміру 23х23 см, створених спеціально для обміну. Можна використовувати будь-які відомі класичні техніки станкового друку.
Майстерня “НАПАПЕРІ” залишає собі 2 естампи (відбитки) – для архіву, виставки і продажу в підтримку майбутніх проектів. Інша частина тиражу вибірковим способом складається і повертається учасникам обміну.
Таким чином художник отримує колекцію оригіналів принтів з різних країн світу.
Художниця Анна Баранова, яка після вторгнення мешкає у Кропивницькому, торік взяла участь в трьох обмінах: українському, польському та австралійському. Загалом минулого року в UPE #7 взяли участь 55 митців із 9 країн.
Вона поділилася своїм досвідом і розповіла, наскільки цінними є такі ініціативи для художників, і що це хороша можливість побачити як працюють інші митці з різних країн і дізнатися нове для себе.
“Взагалі ці обміни – дуже крута річ. Коли ти в музеї, ти бачиш картину лише з одного боку, а тут можеш розглянути техніку, якою користувався інший митець, побачити, як саме було зроблено відбиток. Це допомагає вчитися та розширювати власний світогляд”.
Учасники “друкарського ранку” змогли роздивитися різні естампи, що прийшли як з українського обміну так і з польського.
“На мою думку цінність художника в тому, що він не тільки бачить світ, а може його висловити по-своєму. Важлива не реальність і не картина, а художня ідея, бачення, уявлення, спосіб говорити”,- поділилася думками Анна Баранова.
Катерина Антонюк для Першої електронної газети.
Читайте також:
- «Баба Єлька» анонсує творчий проєкт для родин воїнів і ветеранів
- “Проста українська скіфська баба” знову у Кропивницькому