Фольклорно-етнографічні матеріали з Кіровоградщини ввійшли до 12 тому видання “Етнографічний образ сучасної України”, присвячений життю і виживанню українців під час повномасштабного вторгнення. Книгу видав Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України.
Презентували книгу в онлайн форматі за участі науковців і дослідників з різних куточків України, повідомляє Перша електронна газета.
Ініціаторкою і керівницею проєкту була академік НАН України, доктор історичних наук Ганна Скрипник, яка багато років очолювала Інститут.
До книги «Етнографічний образ сучасної України. Корпус експедиційних фольклорно-етнографічних матеріалів. Культура повсякдення часів російсько-української війни» увійшли свідчення учасників та очевидців подій повномасштабної війни росії проти України. Зокрема такі матеріали з Кіровогардщини:
- інтерв’ю з воїнами і переселенцями, а також особистий життєвий досвід перших місяців вторгнення, записані й опубліковані журналістками Першої електронної газети, співзасновницями фольклорно-етнографічного проекту “Баба Єлька” Інною Тільновою й Світланою Листюк.
- інтерв’ю з жителями області, які залишилися в своїх домівках, не зважаючи на вторгнення; їх записала старша наукова співробітниця Інституту ім.Рильського Любов Боса та дослідниця народного мистецтва Лариса Зоріна у Кропивницькому, Новгородці та інших населених пунктах Кіровоградщини;
- автоетнографічну розповіль громадської діячки Олени Горобець, яка покинула Україну після вторгнення і почала нове життя за кордоном, а також спогади інших мешканок Кіровоградщини, які стали вимушеними переселенками за кордоном;
- матеріали, які вдалося зібрані шляхом анкетування, що проводили студенти Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.
Загалом у томі представлено близько 400 записів із всіх областей України, здійснені з лютого 2022 року – до червня 2024-го.
Ознайомитися з повним текстом видання можна за посиланням.
Читайте також:
- Юрій Митрофаненко написав книгу про боротьбу холодноярських повстанців
- Як в Голокост зникло село на Кіровоградщині. До роковин трагедії єврейського народу