Команда Творчого об’єднання “Кропива” офіційно почала репетиційний процес над своєю першою п’єсою – “Молочайник”, яку покажуть глядачам 28, 29 і 30 листопада.
Про це колектив повідомив під час прес-конференції в укритті на вулиці Театральній, де й відбудеться прем’єра, інформує Перша електронна газета.
Над постановкою працюють заслужений діяч мистецтв України, херсонський режисер Сергій Павлюк (відзначений орденом “За Мужність” ІІІ ступеню і медаллю “Хрест Свободи”) і кропивницька мисткиня, відома художниця-постановниця Оксана Калюжна.
“Ми раді, що в нашій команді з’явився такий потужний режисер, який поставив вже 136 вистав. Сергій Миколайович розповів свій геніальний задум і тепер залишилося його втілити. Над виставою будемо активно працювати наступних два тижні і потім покажемо глядачам.
На прем’єру завітає авторка п’єси – херсонська драматургиня Оксана Гриценко. Ми відчуваємо потужу підтримку і від неї, і від кропивничан, наших глядачів, місцевих діячів культури і бізнесу, волонтерів. Дякуємо їм усім” – зазначив голова об’єднання В’ячеслав Вандрашек.
Прем’єра відбудеться в камерній атмосфері в укритті на вулиці Театральній (навпроти бібліотеки ім. Маланюка). Місце обрали не випадково, адже “Молочайник” – це трагікомедія про виживання людей весною 2022 року в маленькому селі в окупації.
За сценарієм, кілька поколінь жінок з родини Писаренків на початку повномасштабного вторгнення незаплановано на кілька місяців опиняються в одній хаті:
- баба Надя (колишня вчителька, яка прикута до ліжка, грає Надія Мартовська),
- Олеся (хіпстерка і буддистка, має татуювання «українка», грає Елізабет Борисівна Давідян ),
- Ольга (бухгалтерка з Херсона, має підприємницьку жилку, грає Наталя Шевченко),
- мама Світлана (останні 15 років вирощує помідори, але мріє поїхати на виставку в Італію, акторка Дарія Скрипник-Завгородня),
- кума Валя (вчителька української мови в місцевій школі, Олена Синявська).
На питання про те, як акторкам вдається “вживатися” в ролі, не маючи (на щастя!) особистого досвіду життя в окупації, дівчата відказують, що в кожної з них друзі чи родичі пережили цю трагедію і ділилися емоціями, відчуттями, переживаннями. Також за роки вторгнення встигли потоваришувати з багатьма переселенцями, які знайшли прихисток у Кропивницькому, знають їхні історії життя, виживання й порятунку. Саме в їхньому досвіді і черпають натхнення для виконання своїх ролей.
“Ми вкладемо у виставу всі свої сили, щоб це вийшов дуже гідний продукт.
Загалом плануємо запустити цикл сучасної української драми, бо є багато цікавих українських авторів, твори яких поки що поза увагою режисерів.
Ведемо перемовини і з місцевими письменниками щодо написання драматургічних творів – дуже хочемо грати п’єси місцевих авторів,” – розповів про плани “Кропиви” актор Євген Скрипник і запросив до співпраці усіх митців, які досі шукають своє місце у творчому просторі Кропивницького.
Окрім роботи над виставами, актори “Кропиви” планують розвивати місцевий кінематограф. Їхнім першим досвідом стали зйомки фільму до презентації книги кропивницької письменниці Елеонори Бельської.
“Це буде наш перший публічний вихід з відеороботою. Не знаю, як це краще назвати – короткий метр чи повноцінний фільм. Не має значення, бо у нашому місті це теж доволі спорожніла ніша. Сподіваємося пробудити інтерес і до цієї сфери, а в майбутньому знімемо щось дійсно повнометражне” – впевнений Скрипник.
Нагадаємо, про заснування об’єднання “КРОПИВА” кропивницькі театрали і любителі театрального мистецтва оголосили у вересні цього року. Це не комерційний проєкт, а незалежне об’єднання творчих людей навколо спільної ідеї, які прагнуть вільно творити мистецтво без рамок.
Читайте також:
- «Молочайник»: п’єсу про Херсонщину читали у Кропивницькому
- Театрали з «Кропиви» зібрали 10 тисяч для воїнів 121-ї бригади ТрО Кіровоградщини