В обласній бібліотеці Чижевського відкрили виставку гравюр і ліногравюр “Вася з ХТЗ”, присвячену хамелеону-переселенцю з Харкова. Авторка робіт – відома мисткиня Анна Баранова.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Вася – трирічний хамелеон, якого ще малям подарували Анні.
“Я не планувала заводити домашню тваринку, бо це величезна відповідальність. Але якщо тваринка в тебе все ж з’являється, то потрібно її берегти, доглядати і любити. – розповідає художниця. – Вася з нами вже три роки. Сьогодні я його не принесла на його ж першу виставку, бо нині у нього період линяння і зайвий стрес йому лише нашкодить. Але ви можете подивитися на картини і зрозуміти, який Вася класний.
Він холоднокровна тваринка і дуже потребує людського тепла. Тому коли взимку були відключення електроенергії і було холодно, він грівся у мене за коміром. Це були важкі часи, але ми їх пережили, і війну цю теж переживемо!” – впевнена переселенка.
Анна сама родом з Кропивницього, але вже багато років разом з родиною мешкає в Харкові. На малу батьківщину часто приїжджала до родичів, а коли Харків почали обстрілювати рашисти, жінка зі своїм чоловіком, дітьми і Васею знайшла прихисток у рідному місті.
Тут вона стала викладачкою альтернативної школи “Крок”, учні якої тепер мають нагоду пізнавати і створювати під її наставництвом власні твори мистецтва.
Також Анна організувала волонтерський рух і допомагає харківським прикордонникам у їхній боротьбі з ворогом. Мисткині вдалося своєю творчістю зібрати гроші на нове авто для воїнів. А триптих ліногравюр з хамелеоном Васею продали за понад тисячу доларів. Ці кошти Анна передала на лікування онкохворій подрузі.
Сьогодні ж на виставці, крім вже згаданого триптиху, було представлено 20 картин, виконаних лінером на чорному тлі, які демонструють різні миті з життя тваринки. Улюблена картина Анни – зародок хамелеона – це те, з чого починається життя.
Виставку можна переглянути у відділі мистецтв на першому поверсі бібліотеки ім. Чижевського.
Нагадаємо, сосонки, хміль, човники – в Олександрівці презентували колекцію традиційних писанок.
Читайте також: Фотовиставку загиблого воїна з батальйону «Реванш» відкрили у Кропивницькому