YELKA презентувала кліп старовинну колядку з Кіровоградщини

Кропивницький гурт YELKA презентував кліп на старовинну колядку “В нашого дядька”, записану під час експедиції проєкту “Баба Єлька” у село Несваткове Олександрівського району. Колядку наспівали переселенці з Чорнобильської зони.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією гурту.

“В нашого дядька” – це пісня-подяка усім, хто протистоїть росії на полі бою, в тилу, на культурному фронті, оберігає нашу землю та плекає культуру, усім, хто рятує життя та робить його можливим взагалі – пояснюють музиканти.

Світлана Буланова, вокалістка за лідерка гурту, розповіла, що зверталася до всіх друзів і питала: “Чуєш, а хто такі ярії пчоли? Кого ти тут бачиш? А коли двор востровий, то який уявляєш?”. У більшості випадків всі малювали одну і ту саму картину, а дядька ніхто не сприймав, як людину. То радше дух народу, його характер та якості.

“Це відео більше документальне, аніж художнє. На території Кіровоградської області не було воєнних дій, саме тому вона стала потужним волонтерським хабом та притулком для багатьох вимушених переселенців.

Ми хотіли зафіксувати у такий спосіб те, як наші люди вміють збирати себе по частинках, об’єднуватися і продовжувати допомагати армії та країні загалом. А пара, яка так смачно цілується – це нагадування, що життя має продовження і скоро ми знову бачитимемо безхмарне небо, щасливих дорослих та дітей, які цямкатимуть бабусиними пиріжками” – каже Світлана Буланова.

image

Режисерка відео Катерина Мурована змогла не просто передати на відео всі сенси, які ми хотіли відкрити, а і є просто супержінкою, яка виїздила з нами на зйомках 8 місяців, під час яких жодна деталь не залишилась без уваги її гострого ока та об’єктиву.

“Кожна сцена у кліпі – це про реальних людей та їх справи.

Ми сплели в одне відеополотно цивільних, волонтерів, військових, показали їх як одну родину у прямому та переносному сенсах, а також зациклили сюжет: він починається з дитини, а закінчується парою, яка сама може дати нове життя, коли мрії тої дитини здійсняться” – пояснює Катерина Мурована.

Нагадаємо, Гурт YELKA (Єлька) – етногурт з Кропивницького, який грає музику, засновану на старовинних українських народних піснях. Гурту притаманні риси інді, року та електронної музики. Крім власне етніки, яка завжди лежить в основі.

Склад гурту:
● Макс Величко – аранжування, гітара;
● Світлана Буланова – вокал;
● Макс Діденко – барабани.

IMG-0405-1

Читайте також: “Відчули, що нас тут чекають. Ми потрібні” – YELKA про виступ на рок-фестивалі в Польщі

Поширити:

Залишити коментар:

коментар