Кропивницькі лялькарі зіграли заключну виставу 83-го театрального сезону. Це був важкий і насичений подіями рік, який відзначився зміною акторського складу і скасуванням ряду вистав. Колектив активно працював і на сцені, і на волонтерському фронті.
Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією театру ляльок.
На початку сезону, у вересні, завдяки зменшенню вірусного тиску, колектив успішно провів ІІІ Відкритий театральний фестиваль «Scene-Fest» з виступом українських театрів драми і ляльок, які з’їхалися з різних країв.
Взимку митці вдало відіграли майже усі з запланованих зимових святкових програм з музичним шоу «Солодка казка».
На превеликий жаль, подальшим творчим планам і задумам, що стосувалися підготовки до професійних свят, у цьому сезоні збутися не судилося. З перших днів війни кропивницькі лялькарі долучилися до волонтерської справи: власним транспортом перевозили та доставляли меблі і речі на пункти збору, обладнали у театрі 4 приміщення з ліжкомісцями та приймали на ночівлю біженців, збирали кошти та купували необхідні речі для українських захисників, плели маскувальні сітки (загалом здали 23 шт.), нашили понад тисячу комплектів спідньої білизни. А з середини березня митці почали відвідувати з виставами локації з тимчасовими переселенцями, щоб хоч трішки розрадити постраждалих та відволікти від гірких думок дітей і дорослих.
Сам колектив театру теж зазнав деякої трансформації: актриса і дизайнерка одягу з дітьми виїхали до Польщі, а згодом трупу вимушено залишив і талановитий актор Іван Кучерук. Відсутність двох молодих виконавців змусила митців переглянути театральний репертуар. Кілька вистав тимчасово відклалися на “відпочинок”, а пов’язані з російськими авторами відправилися у «небуття».
З середини травня, знизивши майже вдвічі вартість квитка, митці продовжили роботу стаціонару, а після відновлення функціонування дитячих садків, артисти з казковими персонажами щодня стали відвідувати малечу.
У травні вдало дебютували на сцені театру ляльок двоє акторів з Донецького театру драми (місто Маріуполь) – Вадим Єрмішин та Анастасія Мусатенко.
Оновлення глядацької аудиторії за рахунок переселенців та їхні вдячні відгуки дали впевнену відповідь митцям на складне питання, чи на часі проведення веселих розваг, коли в країні йде така жорстока і підла війна. Лікування мистецтвом давало чудові результати, тому лялькарі намагалися якнайкраще урізноманітнити свої програми, щоб маленькі і дорослі біженці відчували турботу і поверталися, на скільки це можливо, до стабільного психологічного стану.
Заключна вистава «Їжачок-хитрячок» та весела розважальна програма з запальними танцями, рухливими іграми, вітанням липневих іменинників та підведенням підсумків конкурсів «Кращий глядач сезону» і малюнку «Моя Україна», з нагородженням учасників і переможців, створили чудовий святковий настрій дітворі та їхнім батькам. На згадку залишаться теплі спогади з позитивними емоціями і купа яскравих світлин.