Співачка YELKA презентувала народну пісню в сучасній обробці

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Співачка Світлана Буланова, яка виступає під псевдонімом YELKA, та композитор Maксим Величко презентували давню українську пісню у сучасній обробці. Це вже друга музична робота цього творчого тандему, в основі якої лежать матеріали, записані під час експедицій проєкту «Баба Єлька».

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Пісню «Оддавала мати дочку» учасники проєкту «Баба Єлька» вперше почули селі Липняжка (Добровеличківський район) у квітні 2019-го. Тоді під час експедиції вони працювали з місцевим фольклорним колективом «Червона калина». Спочатку жінки співали гуртові пісні, а потім одна з вокалісток Ольга Півень (1938 р.н.) виконала «Оддавала мати дочку».

“Коли Ольга Семенівна заспівала цю пісню, я вже знала, що візьму її у свій репертуар. Я в неї закохалася з перших слів. Вона для мене дуже близька, бо я сама і мама, і дочка. Для мене ця пісня – втілення всієї України. Бо тільки наш народ, який стільки пережив і натерпівся, міг написати такі глибокі й тривожні слова, міг створити таку тужливу пісню – пісню з душею. Максим Величко її теж пропустив через себе, відчув і написав якнайкращу музику, сучасне аранжування”, – розповіла Світлана Буланова.

На світлині, яка стала ілюстрацією до пісні, співачка YELKA постала в двох образах – матері і дочки. Одяг для фотосесії обрали особливий.

YELKA-матір – у старовинній вишитій сорочці і репліці традиційного українського вбрання жителів Кіровоградської області минулого століття.

А YELKA-дочка – у чорній сукні, пошитій за ескізом Світлани Буланової. Вона ж намалювала й узори, якими хотіла прикрасити вбрання. Втілити мрію Світлани і вишити сукню вирішила її матір – Марія Кучеренко.

Нагдаємо, у серпні минулого року YELKA презентувала перший кліп на народну пісню в сучасній обробці. Композицію «Ой полинь-полиньок» записали від фольклорного колективу «Берегиня» під час експедиції «Баби Єльки» у село Листопадове (Новомиргородський район).

Читайте такожПрадавні обереги, старовинний одяг і світлини – що “Баба Єлька” знайшла в Нерубайці

Поширити:

Залишити коментар:

коментар