Минулого тижня у ЦДПУ ім. В. Винниченка традиційно відбувся “School media fest – 2018”, де підбили підсумки щорічного конкурсу “Шкільна журналістика”, а для номінантів та фіналістів провели ряд тренінгів.
Щороку конкурс проводить кафедра журналістики, видавничої справи та редагування філологічного факультету. Традиційно переможців визначали у кількох номінаціях : «Майбутній журналіст», «Фотожурналіст», «Тележурналіст», «Лонгрід», «Рецензія/Відеорецензія на книгу». За словами завідувачки кафедрою Наталі Фенько, цьогорічний конкурс особливий тим, що збільшився віковий спектр учасників – від 3 до 11 класів.
“Окрім того, були більш виважені роботи, ніж завжди. Відчувається, що медіаосвіта в школі розвивається. Учні розуміють, що таке “жанр”. Тут були і репортажі, і інтерв’ю, і замітки і щось на зразок журналістського розслідування. Вони вже розуміють поняття журналістики – ведеться в школах робота, і це відчувається”, – розповіла Першій електронній Наталя Фенько.
Близько півсотні учасників з’їхалося у Кропивницький, де організатори приготували ряд тренінгів. Представники медіа-сфери розповідали про особливості роботи у різних напрямках – від фотографії, радіо та телебачення – до ключових основ журналістики.
Один із тренінгів разом із інста-блогеркою Олександрою Сухенко проводила редакторка Першої електронної газети Ольга Ткаченко. Дівчата розповіли, що якість фотографії – не є запорукою успішного кадру. У світлині обов’язково має бути атмосфера та емоція.
Переможцями конкурсу стали учасники різних шкіл не тільки Кіровоградської області. Наприклад, друге місце у номінації “Фотожурналістика” виборола третьокласниця з Кривого Рогу Поліна Руденко. Дівчинка, не зважаючи на свій юний вік, має уже більше півсотні сертифікатів із різних фотоконкурсів. Тож колекція школярки поповнилася ще одним експонатом – призовим місцем із Кропивницького.
Фото: Лада Тітова