Кропивницький молодий театр “Резонанс” ім. В. Дейнекіна запрошує талановиту молодь на прослуховування до театру. Під час занять юні актори зможуть освоїти базову програмою театрального вишу. Навчання абсолютно безкоштовне, та й супер-вимог до кандидатів на ставлять. Головне, щоб людина була відповідальна і талановита із бажанням саморозвитку та самореалізації. А щоб приєднатися до родини “Резонансу” потрібно підготувати монолог, байку, вірш та прозу, а ще бути готовим до “пірнання” у несподівані етюди.
Як потрапити у “Резонанс”?
Один із акторів театру “Резонанс” Роман Бутовський розповів Першій електронній, що навіть до віку немає чітких обмежень:
“Взагалі молодіжний театр “Резонанс” – це переважна більшість студентів, молодих людей віком від 15-16 років. Наразі я один з найстарших – мені 31 рік. Я прийшов сюди у 29 років”.
Для того, щоб пройти прослуховування достатньо підготувати монолог, байку, вірш та прозу, а ще бути готовим до імпровізації під час другого завдання:
“Прослуховування у нас проходить майже, як у театральних вишах. Мають бути підготовлені байка, вірш, проза та монолог. Кандидат на свій розсуд обирає, звідки він його візьме. Рамок немає, – каже Роман Бутовський і додає, – Ще ми ставимо кандидатів у певні умови – це така театральна техніка. Людина має відтворити певний етюд”.
“У нас немає як таких “обмежень”. Ми набираємо всіх талановитих людей, які бажають вдосконалюватися, знаходити в собі нові таланти, розвивати свій потенціал. Практика показує, що всі, хто вирішив прийти до “Резонансу”, успішно складають, так би мовити, іспити. Навіть якщо людина прийшла, але погано підготувалася – ми даємо їй часу довчити. Щоб все ж побачити, чи є в людини ті здібності, які необхідні для театру”.
Навіщо мені потрібен “Резонанс”?
За словами Романа Бутовського, набір “Резонанс” оголошує щороку:
“Щороку якісь “резонансівці” йдуть, бо закінчують університет, у когось з’являється родина, робота. Щороку у вересні (а інколи і до жовтня) ми оголошуємо набір. І щопонеділка о 18:00 в актовій залі ЦДПУ ім. Винниченка проходить прослуховування. Паралельно з тим іде робота над існуючими виставами”.
Юні “резонансівці” вивчають три основних дисципліни, які передбачені програмою. Але уже після нового року “нових” акторів починають вводити у вистави:
“Програма побудована за системою театральних вишів. Їх навчають акторській майстерності, сценічному мовленню, сценічному руху. Програма серйозна. Але уже за 4-5 місяців ми починаємо їх вводити у вистави. Після нового року у нас проходить так званий “іспит”. Молодь ми вводимо у вистави поступово. Хтось раніше отримає роль, хтось пізніше. Але кожен так чи інакше спробує себе на сцені”.
“У нас є п’єси з “віковими” ролями. Коли 17-річному треба зіграти дідуся 60-ти років. Наразі є 4 вистави, які ми показуємо постійно. У нас немає репертуару у 30 вистав, наприклад, тому що змінюються люди у складі театру, а введення нового актора на роль – це кропітка та довготривала справа”.
“Взагалі “Резонанс” це хороший старт для людей. Багато акторів, які були у свій час в “Резонансі”, зараз успішні люди. Це таке загартування для характеру. Людина почувається впевненою і тоді немає ніяких бар’єрів у досягненні своїх цілей. А ми – дружна родина. Усі всім допомагають і підтримують”, – додає Роман Бутовський.
Ольга Ткаченко, Перша електронна газета