Каблучка з перлиною – що варто знати про цю прикрасу

© images.squarespace

Делікатна каблучка з перлиною чудово підкреслює елегантність та почуття стилю власниці. Навіть найпростіший виріб, інкрустований цією маленькою перламутровою кулькою, здатний зробити будь-який образ більш вишуканим та жіночним.

Колекції каблучок з перлами в українських ювелірних магазинах налічують десятки різноманітних моделей, здатних задовольнити навіть найвибагливіших клієнток. Проте деякі власниці цих делікатних прикрас не завжди знають, як правильно доглядати за перлами. Через це вони можуть з часом тьмяніти та тріскатись. Щоб уникнути цієї неприємності, ми вирішили дізнатися більше як про самі перли, так і про особливості догляду за ними.

AD_4nXeapYrMTY5NyT2DRikubX9aOe33Se8ooyRVb65JRPRsxxf3F-pnhtR3ee1WncgHzBHC0Ww2mLPevZxd2F-dVbwHuoyD2ELOOqs70Dv0mF_OLE7CrHZv1F0XiAHeV_8BKVw3cB9thg?key=H0dBgPUTVSc0YtHP6N9Y0Q

Що ми знаємо про перли

Перші чоловічі та жіночі каблучки з перлинами з’явилися багато століть тому, ще за часів Античності. Уже тоді перли вважалися символом чистоти та шляхетності, ними прикрашали вироби, які підкреслювали статус власника. І це не дивно, адже кожна перлина є унікальною та неповторною, а це те, що особливо ціниться у ювелірній справі.

За своєю суттю перлина – результат імунної реакції молюска на подразник, що потрапив всередину раковини. Ним може бути піщинка або інша часточка. Щоб захиститись від подразника, молюск виділяє перламутр, який вриває піщинку тонкою напівпрозорою плівкою та застигає шар за шаром. Врешті ми отримуємо невелику кульку, що переливається і ніби сяє зсередини.

AD_4nXdLCfu-0ZFT0j42_MrkCgKyg_oiL1BNTyXqgqAiShRYAXi9pWuLih7ftQpiMaQqxy5z9YQ34ZqxbhVRqM0oG3UqKDTT4IHEpW0cr4ONIZhmQuCFC1AdGpGWwUMW8lKYsLRyxlS5?key=H0dBgPUTVSc0YtHP6N9Y0Q

Які бувають перли

Існує два різновиди перлів: натуральні (дикі) та культивовані. Спосіб їхнього утворення абсолютно однаковий, а от принцип отримання суттєво відрізняється:

  • Натуральні перли утворюються без участі людини. Процес точно такий, як ми описали вище – частинка потрапляє всередину раковини й починається справжня магія. Оскільки цей процес абсолютно непередбачуваний, а основою може стати буквально будь-що, каблучки з натуральними перлами є дорогими та досить рідкісними.
  • Культивовані перлини вирощуються людиною на спеціальних фермах. Для їхнього створення всередину устриці підсаджують маленьку частинку та очікують, поки природа зробить свою справу. Оскільки такий спосіб добування простіший та доступніший, каблучки з культивованими перлами є більш поширеними та мають нижчу ціну.

Переважна більшість сучасних ювелірів використовують саме культивовані перлини для створення прикрас. У руках талановитого митця навіть найменша перламутрова кулька перетворюється на справжній витвір мистецтва.

AD_4nXeqc66sHZXevdVicy0zHqZSeRW-MzRnIXEL1rd83VDUQVZ9ma2kbVif7pqrL99MQ2xC-nDeIsZNVdCuDHVjLFJAOhqTG8ykExDKKpfvtUzYb18_Q_I_A1ugY-qNnzF7f1SP6Jk3Kw?key=H0dBgPUTVSc0YtHP6N9Y0Q

Правила догляду за каблучкою з перлиною

Оскільки перлини є органічними утвореннями та складаються з безлічі найтонших шарів перламутру, прикраси зі вставкою з перлів вимагають особливого догляду. Це пов’язано з делікатністю матеріалу, а також його чутливістю до навколишнього середовища та різноманітних зовнішніх впливів.

Правильне очищення

Як і будь-які прикраси, ювелірні вироби з перлами потребують частого очищення. Навіть якщо ви вдягаєте каблучку тільки за особливої нагоди, протягом дня на ній можуть накопичуватись піт, шкірний жир, пил, а також мікроскопічні частинки бруду.

Оскільки поверхня перлини досить делікатна, для її очищення варто використовувати м’яку чисту тканину. Після кожного носіння достатньо буде злегка протерти виріб, видаливши таким чином забруднення. Якщо ви вдягаєте каблучку з перлиною досить часто, раз на кілька місяців можна протирати її тканиною, змоченою у слабкому розчині теплої води та дитячого мила. Воно має найбільш делікатний склад та не пошкодить поверхню перлини, водночас видалить забруднення, що накопичилися за весь час.

Уникайте надмірної вологості

Тривалий вплив високої вологості на каблучку може призвести до пошкодження верхніх шарів перлини. Шари перламутру скріплені між собою за допомогою білка, що входить до їхнього складу, й у разі тривалого впливу цей білок може поступово руйнуватись, а перламутр – відшаровуватись. Через це перлина почне тьмяніти та втрачати свою привабливість.

Щоб цього не трапилося, знімайте прикрасу щоразу, як миєте руки, йдете в душ, плануєте відвідати сауну, басейн або ж скупатися у відкритій водоймі. Також не варто вдягати її у дощовий день. Після миття рук або прийняття ванни почекайте кілька хвилин, поки шкіра остаточно висохне, і тільки потім вдягайте каблучку з перлиною.

Жодних агресивних засобів

Друге важливе правило – відсутність контакту з агресивними хімічними засобами. Тут логіка буде та ж сама, що і з водою – вплив агресивної хімії може стати причиною поступового руйнування структури перлини. Окрім потьмяніння, така взаємодія призводить до появи темних плям, тріщин та сколів, що може не просто погіршити зовнішній вигляд перлини, а й зруйнувати її.

Для уникнення такого сценарію в жодному разі не займайтесь прибиранням з каблучкою на пальці. Це стосується як агресивних мийних засобів, так і звичайної побутової хімії. Також рекомендуємо вдягати каблучку з перлиною вже після того, як ви нанесли засоби для макіяжу, догляду за тілом та парфуми.

Професійне чищення

Ще одним важливим кроком є професійне чищення прикрас. Його можна виконувати раз на один чи два роки залежно від потреби. Найкраще для цього скористатися послугами перевірених ювелірних майстерень. Така, наприклад, є бренду sovajewels.com.

У ювелірних майстернях використовуються лише спеціальне обладнання та професійні засоби, які не шкодять делікатним матеріалам. Вони не лише очищують прикрасу від забруднень і нальоту, а й відновлюють її природний блиск без ризику пошкоджень. Окрім чищення, під час візиту майстер зможе перевірити загальний стан вашої каблучки та за потреби порекомендувати ремонт. Це дозволить вберегти вашу прикрасу від псування або втрати перлини.

AD_4nXclZrFynxnV7etH2EKfs8ngPzd2diOGnmJ2fXFWlPUeiY-0U0maU42hN2I2YvVcrAGiw0E8cxDQHOjq5IBg2VwnGoZ3myL-Lfg5wS1crbA2wU7uf4Eu9HQB-Ign9ZFuOJb2HsSd?key=H0dBgPUTVSc0YtHP6N9Y0Q

Перли люблять турботу й ніжність. Дотримуйтесь простих правил догляду – і ваша каблучка ще довго тішитиме вас своїм м’яким блиском та витонченістю.

Поширити:

Залишити коментар: