Українська назва для Кіровограда – це питання національної безпеки – доцент КДПУ

фото Українського кризового медіа центру

Доцент кафедри української мови КДПУ ім. В. Винниченка Ольга Кирилюк закликала депутатів Верховної Ради якнайшвидше обрати нову українську назву для Кіровограда.

Про це вона сказала вчора, 6 липня, у Києві, під час дискусії щодо демокунізації Кіровограда в Українському кризовому медіа центрі.

Учасниця громадської ініціативи “Українському місту – українську назву” заявила, що перейменування Кіровограда – це питання національної безпеки, адже, за її словами імперську назву Єлисаветград у місті просувають проросійські олігархи.

Ольга Кирилюк порівняла ситуацію на Донбасі у 2014 році, коли групи літніх жінок, прихожанки церкви Московського Патріархату, блокували пересування техніки українського війська, з мітингами в Кіровограді за Єлисаветград, коли жінки з церков Московського Патріархату співали пісень, цілували ікони Святої Єлисавети, і називали українських воїнів “каратєлямі”.

“Хоч ми і віруючі, ми прекрасно розуміємо, що ці події не мають ніякого відношення ні до святості, ні до віри. Це просто виконання завдання і сценарію. Потім ці іконки перекочовують на ворожі танки. В нашому місті, на щастя, іконки поки що в руках виконавців сценарію. Вони отримують замовлення від наших місцевих проросійських олігархів, які, звісно, отримують це замовлення з Кремля”, – стверджує доцент КДПУ.

Також Ольга Кирилюк зауважила, що продвижники Єлисаветграда в Кіровограді використовують те саме гасло, яке раніше, перед анексією і війною, російські пропагандисти вклали у голову мешканцям Донбасу і Криму – “нас нє слишат”.

“Русскій мір” заїжає на російських танках тільки туди, де попередньо проведена ідеологічна робота. І от зараз ця ідеологічна робота ведеться в Кіровограді. Як тільки підписали закон про декомунізацію, наше місто візуально перетворилося на Єлисаветград. Не можна вийти на вулицю, щоб не наштовхнутися поглядом на бігборди, якими всіяні всі вулиці, на сіті-лайти. Це масована атака з вкиданням великих грошей. Чи буде хтось просто так вкидати ці гроші? Звісно ж ні. Це не просто перейменування. Це питання національної безпеки, бо все це у центрі України відбувається”, – наголосила учасниця громадської ініціативи “Українському місту – українську назву”.

Поширити:

Залишити коментар: