Важливо

Орнітолог із Кропивницького створив центр реабілітації птахів, які постраждали від людської жорстокості

Реабілітаційний центр для птахів, що постраждали через людську жорстокість, організував орнітолог із Кропивницького. Першим вихованцем став птах-носоріг Патрік, якого чоловік викупив у недбалих господарів. За величезний сильний дзьоб таких птахів називають носорогами. Вони потребують особливого догляду, бо не можуть пити, натомість їм потрібна соковита їжа, яку їм доводиться закидати у рота. До такого колишні власники були не готові і продали напівживого птаха орнітологу.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на сюжет ТСН.

“Спочатку намагався його віддати у зоопарки. Там є інші види птахів носорогів, але саме такого, як у мене, ще бачив. Тому я його залишив у себе і просто побудував йому вольєри великі”, – розповів орнітолог Станіслав Гужявічус.

Із часом вольєрів побільшало і в них з’явилися нові пожильці. Напівлиса папуга Жако Сьома лащиться до свого рятівника. Вона жила спочатку у ресторані, потім у тісній клітці  у зоомагазині. Від нудьги і болю у скутих крилах вирвала собі мало не все пір‘я.

Сумні долі у кожного птаха у притулку. Добре коли їх продають, каже фахівець. Гірше, коли просто випускають у вікно. Як це було із корелою Танею. Її ледве відбили у ворон перехожі.

Хоча стаття за жорстоке поводження із тваринами стосується і птахів, до відповідальності недбалих власників притягнути важко, бо майже неможливо довести зумисність знущань. Втім більшість українців, які мають вдома папуг, вже знущаються над ними.

“Всі птахи живуть або в зграї, або в парі. Це не є нормально тримати птаха одного виду на самоті. Гарантовано настають психічні розлади”, – каже орнітолог.

У притулку ж нині вже є ціла перната зграя. Їхній рятівник і доглядач збирається писати наукову працю, бо частина пожильців – це рідкісні і малодосліджені.

Читайте також: Хлопчик із Кропивницького зібрав мільйон лайків у Instagram, щоб батьки купили йому собаку

Поширити:

Залишити коментар:

коментар