Ностальгія за СРСР та Януковичем: у Кропивницькому мітингували проти будівництва храму у сквері Слави 

Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Сьогодні, 29 березня, у Кропивницькому мітингували проти будівництва храму Української Православної церкви Київського Патріархату у сквері Слави. Близько сотні протестуючих прийшли з плакатами до будівлі міської ради. 

Про це повідомляє кореспондент Першої електронної газети.

Люди похилого віку, які становили переважну більшість невдоволених, тримали у руках якісно надруковані плакати з написами “Пам’ятник героям – на церкву неміняємо!”, “Владико” Марк – на сквер Слави не зазіхай” та ін. (Цитати з плакатів подано дослівно).

P80329_100018

“Ми за те, щоб не знищували пам’ятник. Краще б його реставрували. Нащо та церква, їх що мало у нас? Ходіть і моліться”, – розповіла Катерина Іванова.

Жінка постійно згадувала часи СРСР, коли вона, за її словами, безкоштовно отримала освіту і зробила дві операції. На її думку, тоді вона жила добре, а зараз навпаки – ледве виживає.

Намагаючись дізнатися про вимоги мітингу і подальші дії протестуючих, журналісти змушені були постійно вислуховувати крик та погрози. Почути аргументовані відповіді від однієї людини було неможливо – бабусі відразу починали кричати у декілька голосів. Вони усі згадували радянські часи, Януковича, і жалілися на “переписування історії”. Не обійшлося і без розмов про Степана Бандеру і “звєрства бандеравцав”. А деякі обурювалися, що після будівництва церкви у сквері Слави вони не зможуть там торгувати. (Хоча торгівля у сквері Слави, до речі, незаконна).

“При Януковичу люди у сквері стояли, якусь копійку заробляли, а ця влада прийшла – всіх нах*р звідти і церкву зібралися ставити”, – заявила одна з протестуючих.

P80329_100036

Мітингувальників обурювало, що у сквері ймовірно знесуть радянський пам’ятник, де зображені воїни червоної армії і викарбувані дати 1918-1921 і 1941-1945. За словами обурених бабусь, це дати громадянської війни і Великої вітчизняної війни. Проте між ким і в якій країні відбувалася ця громадська війна, вони сказати не могли.

Серед мітингуючих був помічений член забороненої Комуністичної партії України Юрій Грачьов. Він ходив поміж бабусями і дідусями й давав їм вказівки.

P80329_095857

На сайті цієї забороненої законом організації Юрія Грачьова називають “першим секретарем обкому Ленінської комуністичної спілки молоді України“. У публікації під назвою “Кировоград – территория без фашизма!” за 10 лютого 2014 року цей комуністичний діяч говорить про події Революції Гідності, як про “неофашистский мятеж” і закликає “остановить фашизм“.

Screenshot_4
скріншот із сайту забороненої Компартії України

IMG_2630

IMG_5409
фото із сайту забороненої Компартії України

Помітингувавши близько години усі розійшлися.

P80329_095823


 Дмитро Васильєв, Перша електронна газета

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Ностальгія за СРСР та Януковичем: у Кропивницькому мітингували проти будівництва храму у сквері Слави 

  1. Долой Московских попов-Кремлёвскую пятую колону!Владимир

Коментарі заборонені.