Важливо

Кіровоградська облрада зі скандалами та переголосуванням ухвалила рішення про підтримку блокади ОРДЛО

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook

Після першого невдалого голосування за звернення депутатів Кіровоградської обласної ради до керівництва держави про підтримку рішення РНБО щодо торгівлі та транспортного з’єднання з окупованим Донбасом та вимогу звільнення учасників блокади ОРДЛО, голова облради запропонував спробувати повернутися до цього питання.

Поки у залі тривали сварки представників “Свободи” з активістами, перед депутатами виступили сестра полоненого кропивницького спецпризначенця Сергія Глондара Людмила Глондар, учасник АТО Андрій Бойко та інші.

Усі закликали свободівців голосувати за запропонований проект рішення, а свої пропозиції виносити окремими рішеннями.

Емоційним виступом відзначився партієць “Свободи”, учасник АТО Леонід Багно. Він заявив, що двоє депутатів його однопартійців зривають прийняття важливого рішення і що він через ці дії покидає лави партії.

Зрештою, депутати повним складом проголосували за повернення до цього питання, адже було обумовлено, що пропозиції “Свободи” будуть розглянуті, як поправки.

Ці поправки намагалися внести Ігор Степура та Руслан Степура, проте жодна з них не набрала необхідної підтримки.

У результаті, після провалу поправок, які вимагали розглянути представники “Свободи”, автоматично набрало чинності рішення, яке депутати взяли за основу.

Зазначимо, що на розгляд такого важливого питання на засідання сесії не прийшли повним складом депутати від “Опоблоку” , а від “Нашого краю” був лише один депутат.

Депутати ухвалили звернення Кіровоградської обласної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, з вимагою підтримати рішення РНБО від 15 березня 2017 року щодо:

  • припинення переміщення товарів через лінію зіткнення;
  • забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного та металургійного комплексу України;
  • на законодавчому рівні вжити заходів щодо посилення контролю за переміщенням осіб і припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення;
  • провести масштабне розслідування щодо надання дозволів на оптове постачання продуктів з окупованого Донбасу на територію України;
  • припинити переслідування учасників блокади торгівлі з терористами та провести розслідування і перевірку фактів розгону і затримання учасників блокади торгівлі з окупованими територіями; відпрацювати дієвий механізм і вжити заходів стосовно негайного звільнення українських полонених.

Нагадаємо, минулої п’ятниці, 10 березня, депутати Кiровоградської обласної ради вiдмовились підтримати депутатський запит свого колеги Артема Погребнюка, який пропонував визнати РФ окупантом та заборонити торгівлю з окупованими територіями на законодавчому рівні. Натомість, 16 березня, Президент України та секретар РНБО підтримали торговельну і транспортну блокаду Донбасу.

Поіменний список депутатів обласної ради, які раніше не підтримали блокаду торгівлі з окупованими територіями, ви можете знайти у нашому матеріалі.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Кіровоградська облрада зі скандалами та переголосуванням ухвалила рішення про підтримку блокади ОРДЛО

  1. І як завжди, у тій ватяній раді, хоч і проголосували, та кастрований варіант, лише про те, що вже і так введено рішенням РНБО, героічно махаючи шапками вже після драки. А громадянської позиції і здорового глузду визнати нацистську московію агресором і окупантом, що вторглася в наш дім кривавою війною, так і не вистачило. На фронт їх всіх зі схованок їх теплих кабінетів, щоб на собі відчули реально, що там іде війна з кремлівським окупантом.

Коментарі заборонені.