Важливо

У Кропивницькому вшанували пам’ять полеглих у боях за Україну

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Сьогодні, 29 січня, у День пам’яті героїв Крут біля пам’ятника учасникам АТО зібралися кілька сотень кропивничан, аби згадати про подвиг тих, хто поліг у бою 1918-го та тих, хто віддав своє життя за оборону своєї країни у сучасній неоголошеній війні.

Після покладання квітів до пам’ятника у Ковалівському парку, присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які  віддали своє життя за Україну у часи різних воєн.

“Із самого початку бій під Крутами почав обростати величезною кількістю міфів. Міфів про те, що нібито тодішня влада кинула малообізнаних студентів на вірну загибель. Це насправді не так. Цей міф породжували наші вороги. Вони навмисно це  робили, щоб підірвати віру населення у свою демократичну державу. Тому що (тоді вже Володимир Винниченко про це писав) це війна впливу і наш вплив набагато менше. А насправді ж було не так з Крутами, – розповідає кандидат філологічник наук, громадська діячка Ольга Кирилюк і додає, – Запис до студентського куреня був добровільним. Одним із організаторів цього студентського куреня був наш із нами земляк, народжений у нашому місті, Володя Шульгин. Вони створили цей загін. А вже 28 січня перша сотня цього куреня була відправлена на передову – до вихованців військової школи Богдана Хмельницького, які вже два місяці обороняли позиції на підступах до Києва. Вони вже мали досвід і пройшли хороший вишкіл. Перша сотня прийшла до них 28 січня. 29-го – вони закріпилися на залізничній станції “Крути” і о 9 ранку почався бій. Позиції в окопах зайняли тільки ті, хто мав досвід, хто знав, що робити зі зброєю. Хлопці, які не мали досвіду, були у резерві – вони знаходилися на безпечних позиціях. Коли почався наступ, наші хлопці дали дійсно гідну відсіч”.

DSC_0871

Як розповідає Ольга Кирилюк, бій тривав аж до вечора. Хлопці його витримали. Вони понесли втрати, але ворог поніс ще більші втрати. У сутінках одна із чот цього студентського куреня потрапила в оточення – потрапила в полон. Ворог був настільки розгніваний своїми втратами, що дав наказ розстріляти усю цю чоту – 27 хлопців.

“Перед розстрілом вони заспівали гімн України, знаючи, що зараз помруть. У них не було жодних сумнівів у правильності свого вибору, правильності  того, що вони пішли до цього куреня, стали на захист Батьківщини. І як тут не згадати ті кадри, коли наші славні кіборги в Донецькому аеропорту так само, знаючи, що надіятися більше немає на кого, крім як на себе, співають гімн України. Ми всі бачили ці кадри”, – зазначила Ольга Кирилюк.

DSC_0825

Продовжувач справи герої Крут, захисник України від агресора, учасник АТО, заступник командира загону по роботі з особовим складом Петро Герасимяк зазначив, що сьогодні Україна вчить той самий урок, який не вивчила 99 років тому:

“99 років минуло з того часу як 300 студентів дали бій чисельній армії Муравйова, яка йшла на Київ. Знаєте, вивчаючи уроки історії, хочеться поставити питання: чому 300 і чому студентів? Виходячи з реалій сьогодення ми можемо дати відповідь на це. Напевно, тоді в душах, в головах у киян вони були розділені. Працювала вже тоді кремлівська пропаганда, і великоімперські тенденції. Вони не були єдині у захисті Києва. І тому 300 сміливих студентів пішли захищати і полягли. Наслідком такої людської байдужості (я не буду говорити про всіх) стало те, що наш народ через 100 років знову вивчає той самий урок. Його залишили повчитися у тому самому класі школи життя. Нам дали практично зрозуміти, що таке голод, терор. Ми знаємо, що таке розбрат. Багато чого ми дізналися… Але чи усвідомили? Зараз, коли йде війна під офіційною назвою “антитерористична операція”, коли вкотре українська земля і незалежність окроплюється кров’ю її синів, ми знову вчимо той самий урок. У цю річницю я хочу побажати всім і собі: щоб ми нарешті здали цей екзамен на “відмінно”, щоб історія більше не поверталася для України по спіралі, щоб через 100 років не довелося нашим нащадкам знов здавати цей самий урок, тому що хтось колись погано вчився. Будьмо свідомими українцями і розуміймо, що для нас – тільки перемога. Іншого слова не існує. І тільки тоді буде мир. Слава Україні!”

Нагадаємо, сьогодні о 14:00  біля пам’ятника Винниченку розпочнеться акція до Дня пам’яті Героїв Крут. А о 15:45 біля пам’ятника Янголу-охоронцю розпочнеться хода, пройде центральною вулицею міста і завершиться мітингом на площі Героїв Майдану.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

3 коментаря до У Кропивницькому вшанували пам’ять полеглих у боях за Україну

  1. Почему из 150 тысяч солдат находившихся под формальным управлением Центральной рады большинство отказались её защищать?
    Почему столь малозначительный бой, получил столь широкий резонанс?
    В то же время в Киеве правительственные войска убивали рабочих «Арсенала», которые выступили на стороне законной народной власти.Погибло около 1800 человек. Это было, по сути, первое крупное кровопролитие в, до того спокойном, Киеве.

  2. Троль путінський, пояснюй не пояснюй, а ти все одно нічого не зрозумієш

Коментарі заборонені.