Учора, 25 червня у «Просторі Хоробрих» відбувся мітап соціальних підприємців Кіровоградщини «Соціальне підприємство як формат сталої роботи волонтерських центрів» на запрошення Асоціації сприяння самоорганізації населення. Говорили про виклики, потреби, рішення та майбутнє соціального підприємства з волонтерами, посадовцями.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
«Наша організація створює умови, за яких волонтери можуть працювати і розвивати власні виробництва. Наша мета – допомогати волонтерам» – зазначила Світлана Дубина-Литвиненко, заступниця голови «Асоціації сприяння самоорганізації населення».
«Проекти, які ми сьогодні розглядаємо, ще восени були ще на етапі мрій. А нині вони реалізовані і працюють. Ми пишаємося тим, що ви люди слова і діла, і завдяки вашій наполегливості сьогодні ми можемо говоримо про конкретні результати і досягнення» – зазначила представниця Асоціації Вікторія Румянцева.
Своїм досвідом соціального підприємництва і волонтерства ділилися гості з різних громад і сфер роботи. Були представники «Мандрівної перукарні» з Приютівки, «Крамнички волонтерського крафту» і проекту «Натуральні чаї» з Помічняної, «Велоцентру» з Олександрії та інші соціальні підприємці, які розповідали свої історії успіху, анонсували плани на майбутнє і відверто казали про виклики, з якими зіштовхуються щодня.
Хоч у кожного своя сфера діяльності, та всіх об’єднує одна проблема – відсутність власного приміщення. Також багато хто потребує юридичної консультації через зміни в українському законодавстві.
«Найбільша проблема – це оренда нерухомості. Ми, наприклад, зверталися до міської, обласної ради, але те, що нам пропонували, не дуже підходило під наші уявлення про простір і соціальну кав’ярню. Всі приміщення знаходилися у віддаленій частині міста, в основному це були підвали у жахливому стані»- поділилася досвідом керівниця «Простору Хоробрих» Яна Пшеніцина.
Аналогічну проблему має і олександрійський «Велоцентр», який постійно розвивається, розширюється. Наразі волонтери перебувають в пошуку приміщення для майстерні і курсів правил дорожнього руху для велосипедистів, розповіла представниця Центру Альона Антонішина.
Окрім волонтерів до мітапу долучилися і представники органів місцевого самоврядування. Тож посадовці з перших уст змогли почути про перипетії, які супроводжують соціальних підприємців-початківців.
«Військовий стан дав поштовх для розвитку соціально-активних людей. Волонтери роблять дуже круті справи і речі, але їм потрібно думати наперед. Зокрема про те, як у майбутньому монетизувати свою діяльність, бо на одному ентузіазмі вони не виживуть», – висловила свою думку заступниця Знам’янського міського голови Пересадченко Ліана.
За словами Антоніни Малиновської з департаменту економічного розвитку Кропивницької міськради, у місті діє «Програма підтримки підприємництва», відповідно до якої виділяють фінансові ресурси для розвитку соціального бізнесу і різноманітних стартапів.
«29 червня буде рік, як ми відкрили Центр підтримки підприємства у міській рад. Тут проводимо заходи для студентів, які можливо в майбутньому стануть підприємцями, а також різноманітні освітні активності і консультації для всіх зацікавлених» – зазначила посадовиця і запросила активних мешканців громади й області долучатися, щоб отримати актуальні знання і підтримку.
У результаті діалогу учасники містапу дійшли спільних висновків щодо інструментів підтримки соціальних підприємств на даному етапі їх розвитку:
- Створення просторів для волонтерів та громадських організацій
- Прийняття програм підтримки на місцевому рівні
- Участь у публічних слуханнях для впливу на місцеву політику
- Створення активних бізнес-хабів для громадах для розвитку
- Проведення зустрічей з бізнесом для обміном досвідом.
Нагадаємо, у Кропивницькому відкрили «Простір хоробрих» для родин військовослужбовців.
Катерина Антонюк для Першої електронної газети